Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Krótka ale intensywna wizyta Pary Prezydenckiej na Sądecczyźnie

Opublikowano: Listopad 2, 2018 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jak co roku we Wszystkich Świętych, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzili Sądecczyznę. Była to krótka, ale za to niezwykle intensywna wizyta. Odwiedził Nowy Sącz, Stary Sącz i Łącko.

W samo południe Prezydent Andrzej Duda na Cmentarzu Komunalnym w Nowym Sączu złożył kwiaty przed pomnikiem – krzyżem Powstańców. W tym symbolicznym geście uczestniczyła także Iwona Mularczyk, kandydująca na prezydenta Nowego Sącza oraz jej mąż poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

fot. Piotr Gryźlak/Gazeta Krakowska

Po godzinie 13:00 Prezydent Andrzej Duda był już na cmentarzu w Łącku a potem u swojej cioci na rodzinnym obiedzie w Starym Sączu. Przed godziną 17:00 złożył kwiaty na grobie swoich dziadków: Kunegundy i Alojzego Dudów na nowym cmentarzu w Starym Sączu. Potem udał się na nabożeństwo odprawione w Klasztorze Sióstr Klarysek.

Prezydent co roku w listopadzie odwiedza Stary Sącz, skąd pochodzą Jego rodzice. 2 lata temu była to oficjalna wizyta podczas której odebrał tytuł honorowego obywatela Starego Sącza a w ubiegłym roku wieczorową porą zadbał o kondycję i uprawiał jogging klimatycznymi uliczkami miasta. Cały czas towarzyszyli mu agenci BOR-u, którzy pieszo a także służbowym samochodem przemierzali miasto. (ZOBACZ: Prezydent Andrzej Duda biega z agentami BOR-u po Starym Sączu)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a