Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Krynica-Zdrój i Muszyna walczą o tytuł „Miejsca z klimatem”

Opublikowano: Wrzesień 19, 2019 o 9:35 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Trwa drugi etap konkursu Turystyczne Skarby Małopolski, w którym Krynica-Zdrój i Muszyna nominowane są w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna”, w której nagrodą jest kampania promocyjna organizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną, ale również 50 tysięcy złotych od Marszałka Województwa Małopolskiego.

– Zachęcam wszystkich do oddawania głosów w konkursie oraz wspierania swoich kandydatów. Dbajmy o nasz turystyczny region oraz promujmy go, a plebiscyt „Turystyczne Skarby Małopolski” jest odpowiednim do tego narzędziem. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczącego Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce.

Jak w zgłoszeniu zaprezentowała się gmina Krynica-Zdrój? – Krynica-Zdrój nazywana „Perłą Polskich Uzdrowisk” to znany kurort w Beskidzie Sądeckim tuż przy granicy ze Słowacją. Od 226 lat – uzdrowisko z największymi złożami wód mineralnych i leczniczych, a od 20 lat bardzo dobra lokalizacja na aktywny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Sześć stacji narciarskich z przepustowością infrastruktury powyżej 32 tysiące narciarzy na godzinę, ponad 120 kilometrów szlaków turystycznych i rowerowych potwierdza ten wybór. To tu odbywa się Forum Ekonomiczne, Festiwal Biegowy oraz Festiwal im. Jana Kiepury.

W Krynicy tworzył malarz, prymitywista – Nikifor, który do dziś jest najczęściej podrabianym malarzem w Polsce. Od 144 lat w uzdrowisku gra najstarsza w Polsce Orkiestra Zdrojowa. W roku 2019 została otwarta 50 metrowa wieża widokowa do której prowadzi ponad kilometrowa ścieżka w koronach drzew z 15 edukacyjnymi przystankami. Krynica-Zdrój wiedzie prym pierwszeństwa w Polsce w: – rozlewni wód mineralnych (1806 r.) – Krynicka Orkiestra Zdrojowa (1875 r.) – Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie (1931 r.) – kolej linowo-terenowa (1937 r.) – Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie (1958 i 1962 r.) – najdłuższa kolej gondolowa (1997 r.) – Spacer w Koronach Drzew (2019 r.) – czytamy.

Z kolei o Muszynie ze zgłoszenia dowiadujemy się: „Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna to górski zakątek położony na pograniczu polsko-słowackim nad rzeką Poprad. Muszyna rozwinęła się w średniowieczu dzięki położeniu przy trakcie Węgierskim. W latach 1391-1772 tworzyła samodzielną jednostkę administracyjną zwaną Państwem Muszyńskim. O jej historii świadczą zbiory muzealne i zabytki: ruiny zamku, zespół dworski, średniowieczny układ urbanistyczny Rynku, barokowy kościół oraz drewniane cerkwie. Obecnie, prężnie rozwijające się uzdrowisko, posiada bogatą ofertę sanatoryjną i SPA. Za sprawą największych w kraju Ogrodów Sensorycznych i Biblijnych Muszyna często nazywana jest „Miastem Ogrodów”. Na turystów czekają tu pijalnie wód mineralnych, liczne szlaki piesze, konne, rowerowe, korty tenisowe, baseny, skatepark, boiska sportowe, trzy rezerwaty i niezliczona ilość pomników przyrody, natomiast w okresie letnim cotygodniowe imprezy kulturalno-rozrywkowe – głosi notatka zamieszczona na stronie konkursowej.

Głosować można na stronie:konkurs.visitmalopolska.pl do 29 września 2019. Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła.

mat. sponsorowany

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a