Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Krzysztof Kurzeja ze Złotym Jabłkiem Sądeckim

Opublikowano: 9 lutego, 2024 o 7:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wczoraj Złote Jabłko Sądeckie Krzysztofowi Kurzei. To funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, który przechodzi na emeryturę i jednocześnie prezes OSP w Jazowsku. 

Pan Krzysztof zawsze wzorowo wykonywał swoje zadania i dbał o bezpieczeństwo naszych granic mówił starosta Marek Kwiatkowski. Dodatkowo, jako strażak ochotnik od wielu lat współpracuje z samorządem powiatowym nad poprawą bezpieczeństwa w naszym regionie. Dba również o rozwój OSP w Jazowsku, a szczególnie o kolejne pokolenia druhów wstępujących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Krzysztof Kurzeja zorganizował wiele szkoleń związanych z ochroną przeciwpożarową i ratownictwem medycznym, a także pozyskuje nowoczesny sprzęt dla strażaków, w tym samochód z napędem 4×4. 

Wraz z Krzysztofem Kurzeją, na emeryturę przeszło dwóch funkcjonariuszy: Stanisław Orzeł i Piotr Sikorski. Wiele ciepłych słów powiedział o pogranicznikach gen. bryg. SG Stanisław Laciuga oraz bezpośredni przełożeni funkcjonariuszy. Podkreślili pełną zaangażowania wieloletnią służbę i ich zasługi w zabezpieczaniu granic. 

Fot. Maria Olszowska 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"