Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kulinarna Sądecczyzna na dobry początek roku

Opublikowano: 30 stycznia, 2018 o 8:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Samorządy powiatowy i miejski podpisały  z Nowosądecką Izbą Turystyczną porozumienie o współpracy przy wdrażaniu projektu pod nazwą „Kulinarna Sądecczyzna”.

Okazją do podpisania porozumienia, które ma się przyczynić do wyłonienia, a następnie promowania mistrzów sądeckiej gastronomii było XIX Noworoczne Spotkanie Branży Turystycznej Sądecczyzny w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Podpisy pod dokumentem złożyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, prezez NIT Andrzej Danek i przewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Turystyki przy staroście i prezydencie miasta Józef Wojnarowski.

Powiat zawsze sprzyjał cennym inicjatywom, które mogą przyczynić się do rozwoju regionu – podkreślił starosta Marek Pławiak. – Dotyczy to kultury, sportu, edukacji i turystyki. Ta ostatnia ma szansę stać się jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki na Sądecczyźnie, słynącej z walorów krajobrazowych, bogactwa kulturowego i przedsiębiorczych ludzi.

Podczas noworocznego spotkania poseł Andrzej Czerwiński, w imieniu ministra sportu i turystyki, odznaczył ks. dr. Marcina Kokoszkę – dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Turystyki.

Starosta Marek Pławiak i wiceprezydent Wojciech Piech, a także prezes Andrzej Danek i Józef Wojnarowski wręczyli podziękowania za wyjątkowe i nowatorskie działania na rzecz promocji Sądecczyzny w 2017 roku. Otrzymały je: Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Św. Jana Pawła II w Starym Sączu, Wiśniowski Sp. Z o.o. S.K.A., Spółdzielnia Pracy Piwniczanka, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Sądecka Organizacja Turystyczna, Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjne im. Ojca Pio w Stróżach, Pasieki Barć im. ks. Ostacha w Kamiannej, Miasto i Gmina Stary Sącz, Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, Litwiński – Akredytowany Ośrodek Szkoleniowy w Tęgoborzy, Przedsiębiorstwo Budowlane BUDMEX Barcice Sp. z o.o., Spółdzielnia Pracy Muszynianka, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Fundacja Sądecka w Nowym Sączu, Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, MKS Sandecja, Hotel Beskid i Hotel Panorama.

Fot Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a