Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Laura Olszewska ze Starego Sącza powołana do Kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki

Opublikowano: 26 lutego, 2021 o 8:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pochodząca ze Starego Sącza 10-letnia Laura Olszewska otrzymała powołanie do Kadry Polski Nowoczesnych Sztuk Walki. Laura jest członkinią sadeckiego klubu Screamo Trickz, który już od kilku lat ma niemal ogólnopolski monopol na trenowanie przyszłych mistrzów akrobatyki i tańca.

Laura trenuje w klubie od roku, więc jej sukces jest tym większy. W październiku 2020 została zawodnikiem Screamo Trickz i w listopadzie wzięła udział w pierwszych zawodach Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki . Zdobyła tam dwa złote medale i jeden brązowy.

Sama formuła, czyli tricking jest bardzo młodą dyscypliną sportu, która dopiero rozwija się w naszym kraju. Sport ten zawiera w sobie elementy akrobatyki, tańca oraz sztuk walki przez co jest bardzo widowiskowy, a zarazem niezwykle trudny. Powołanie do kadry poprzedzone było 4 dniowym zgrupowaniem, na którym dzieciaki musiały wykazać się zarówno umiejętnościami akrobatycznymi, jak i wytrzymałością.

Laura uwielbia gimnastykę mówi Sabina Olszewska, mama Laury jest bardzo aktywna. Akrobacje robi gdzie tylko może: w szkole , na podwórku i w drodze do sklepu. Z pewnością to także zasługa szkoły baletowej. Laura jest naprawdę mocno rozciągnięta i gibka. Każdy jej sukces motywuje ją jeszcze bardziej do działania.

Kocham gimnastykę -mówi Laura –z niecierpliwością czekam tylko na kolejny trening i na kolejne wyzwanie.

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy i powołanie do kadry A.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a