Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Leśne Molo z nagrodą im. Stanisława Witkiewicza

Opublikowano: 29 grudnia, 2022 o 8:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Leśne Molo, czy niezwykła ścieżka w koronach drzew zdobyła wyróżnienie w konkursie Województwa Małopolskiego. Zarząd województwa przyznaje nagrodę im. Stanisława Witkiewicza raz na dwa lata za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Nagrodę otrzymują projektanci oraz inwestorzy. W tym roku została przeprowadzona 11. edycja konkursu.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna.

W pierwszej z tych kategorii za najlepszą realizację uznano Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach zaprojektowane przez krakowskie Biuro Projektów Lewicki Łatak. W kategorii Przestrzeń publiczna pierwsze miejsce przypadło kładce pieszo-rowerowej z zapory na Wzgórze Zamkowe w Dobczycach autorstwa tego samego biura projektowego. W kategorii architektura mieszkaniowa nie przyznano pierwszego miejsca, a drugie miejsce przypadło kamienicy pod Złotymi Nożycami w Krakowie „za powściągliwość przyjętych rozwiązań i wrażliwość w doborze materiałów”.

Leśne Molo w Starym Sączu otrzymało nagrodę w kategorii Przestrzeń publiczna za pomysłowe uzupełnienie oferty turystycznej Starego Sącza.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a