Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II – finał projektu

Opublikowano: Listopad 19, 2020 o 8:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przypomnieli życie św. Jana Pawła II i Jego nauczanie. 51 osób zostało laureatami konkursów zorganizowanych w ramach projektu „Małopolska Świętemu Janowi Pawłowi II. Część II zdalnie i cyfrowo. W hołdzie Polskiemu Papieżowi”.

W konkursach plastycznym, literackim, multimedialnym, na opracowanie scenariusza lekcji, a także w grze miejskiej i w quizie tematycznym wzięło udział prawie sto osób.

Uczestnicy podejmowali tematy m.in. Papieża pielgrzyma, Jego pasji, wrócili do idei Światowych Dni Młodzieży, a także do papieskich pielgrzymek, w tym do diecezji tarnowskiej.

Podczas wirtualnej gali, biskup tarnowski Andrzej Jeż pogratulował uczestnikom i ich opiekunom.

– Dostrzegłem różne techniki, którymi się posługiwaliście ukazując postać św. Jana Pawła II i Jego oddziaływanie na współczesną kulturę. Jest to cenne, bo żyjemy w kulturze biernych odbiorców, którzy zazwyczaj tylko korzystają z komunikatów tworzonych przez innych. Wy postanowiliście stawać się nadawcami, ponieważ nie jesteście bierni w komunikowaniu społecznym, kulturze, ale sami zaczynacie tworzyć – dodał biskup.

Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego podkreśla, że konkursy wpisują się w obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

– To ważne, aby brać udział w tego typu przedsięwzięciach, gdzie pogłębia się wiedzę na temat myśli i nauczania św. Jana Pawła II. Dziękuję laureatom, którzy wykazali się wiedzą, aktywnością i których prace zostały docenione. Myślę, że to początek rozwijania swoich pasji oraz zainteresowań na temat nauczania Jana Pawła II – dodaje.

Projekt realizowała tarnowska Kana przy współpracy z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Tarnowie, Katolickim Stowarzyszeniem Wychowawców oraz Uniwersytetem Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

Finał, galę laureatów połączoną z konferencją poświęconą nauczaniu św. Jana Pawła II i dyskusją panelową zorganizowano online.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a