Spacerownik, Z ostatniej chwili

„Mały Książe” Gniazda na deskach krakowskiego teatru

Opublikowano: Maj 18, 2018 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Mały Książę” w wykonaniu międzynarodowej obsady aktorów nagrodzony został burzą oklasków. Zaproszeni do „Domu Rzemiosł” Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie goście mieli okazję obejrzeć spektakl z dialogami w języku polskim i słowackim. Ponadczasowe treści wzbudziły ogromne emocje i pokonały bariery, nie tylko te językowe. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów II Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Licznie przybyłych na spektakl gości powitała Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, Krzysztof Głuchowski – dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego oraz Tomasz Włodarski – zastępca dyrektora Małopolskiego Instytutu Kultury.

-Jeden z cytatów „Małego Księcia” brzmi: „Przyjaciele są jak ciche Anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać” – teraz wszyscy jesteśmy wśród przyjaciół – zwróciła się do zebranych na sali gości dyrektor Marta Mordarska, dziękując wszystkim za przybycie i zaangażowanie w codzienną pomoc niesioną osobom niepełnosprawnym.

Współczesną adaptację powieści Antoine de Saint-Exupéry`ego zaprezentowali podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ze Starego Sącza i Domu Dzieci Bożego Miłosierdzia w słowackim Stropkovie. Towarzyszyli im uczniowie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu, Zespół Szkół w Barcicach, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, Placówki Wsparcia Dziennego ze Starego Sącza oraz uczniowie Szkoły Piotra i Pawła w Stropkovie. Wszyscy aktorzy nagrodzeni zostali upominkami przez Ivana Skorupę – Konsula Generalnego Słowacji, Jana Dudę – Posła na Sejm RP oraz Piotra Ćwika – Wojewodę Małopolskiego.

Organizatorem wydarzenia był Małopolski Oddział PFRON przy współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Małopolskim Instytutem Kultury, Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o., Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „GNIAZDO” w Starym Sączu, Domem Dzieci Bożego Miłosierdzia w Stropkovie oraz Miastem i Gminą Stary Sącz.

Patronat Honorowy:

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska

źródło: pfron.org.pl

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a