Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Mamy kosmicznych mistrzów!

Opublikowano: 29 sierpnia, 2017 o 9:21 am   /   przez   /   komentarze (4)

Ekipa Uczniowskiego Klubu Modelarskiego ORION w Muszynie właśnie wróciła z Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym. I to wróciła z medalami! 

Mamy pierwsze miejsce w kategorii rakiet z taśmą, które zdobył Maciej Paluszek i drugie miejsce w kategorii makiet i rakiet ze spadochronem. Zdobył je Bartłomiej Tokarczyk, instruktor i opiekun modelarzy – mówi dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie Izabela Łabuś.

Ale to nie wszystko. Maciej Paluszek ma też na swoim koncie II miejsce w Pucharze Polski we Włocławku i II miejsce w Pucharze Polski w Krakowie. W ostatnich Mistrzostwach Europy w Modelarstwie Kosmicznym we Włocławku, muszyński ORION zdobył aż siedem medali.

Maciej Paluszek zdobył I miejsce w kategorii rakiet z taśmą, II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem i III w kategorii rakietoplanów.

Maciej Wiśniewski zdobył I miejsce w kategorii rakiet ze spadochronem.

Bartłomiej Tokarczyk wywalczył II miejsce w kategorii rakiet makiet, II w kategorii rakiet ze spadochronem i III w kategorii rakiet z wirnikiem.

Junior Filip Kapłon – II miejsce w kategorii rakiet z wirnikiem.

Gratuluję takich wyników – mówił starosta nowosądeckie Marek Pławiak. – To wielkie osiągnięcie! Reprezentujecie dyscyplinę sportu, która nie gości na olimpiadach, ale wymaga równie sporego wysiłku i wiedzy technicznej. Cieszę się, że w Powiecie Nowosądeckim są tak zdolne młode osoby oddające się swojej pasji.

Modelarzom gratulował również radny powiatowy Stanisław Sułkowski i dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie Izabela Łabuś, która sprawuje pieczę nad OPP. Uczniowski Klub Modelarski ORION w Muszynie działa przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej – jednostce Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (4)

 • 29 sierpnia, 2017 o 9:30 am Jarek K

  No cóż tego gościa jeszcze nie było w kosmosie
  Może warto spróbować i pozostać.

 • 29 sierpnia, 2017 o 9:32 am Kazek

  I tak nie zagłosuje na PIS !!!

 • 29 sierpnia, 2017 o 11:43 am www

  spakowac ich do rakiety i w kosmos wysłac

 • 29 sierpnia, 2017 o 11:19 pm San Escobar

  Gdy MP wystartuje w kosmos, zobaczymy wreszcie coś więcej niż Jego postać na tych wymuszonych fotografiach. Wtedy dzień rozpocznie się i zakończy bez politykierów na portalach info…

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a