Kultura, Z ostatniej chwili

„Mydło” w Galerii pod Piątką

Opublikowano: Wrzesień 9, 2018 o 9:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mydło, niby zwykły przedmiot, a kryjący w sobie wiele rożnych znaczeń. Możemy traktować je jako oczywisty środek czystości, usuwający wszelkie zabrudzenia z powierzchni, ale także jako metafory szeroko pojętego oczyszczenia. 

Grupa młodych artystów, studentów, postanowiła zmierzyć się z tym tematem. Balansując na pograniczu kiczu, a artystycznych uniesień, oburzenia i zachwytu w swych pracach postarają się skłonić widza do refleksji w sferze własnych przekonań, których wspólnym mianownikiem stało się mydło. Efekty ich pracy można podziwiać w Galerii pod Piątką w Starym Sączu do 27 września. 

Jesteśmy grupą przyjaciół, która pewnego wspólnego wieczoru wpadła na pomysł wystawy grupowejmówi naszemu portalowi Karol LisKażdy z nas ma inny charakter, inne spojrzenie na świat. Stwierdziliśmy, że należy to wykorzystać, tworząc spójną całość z całkowicie różnych elementów. Szukaliśmy tytułu wystawy, który nie byłby banalny a zarazem pozwolił odnieść się do siebie w szerokim kontekście. Tak zrodziła się wystawa „Mydło”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a