Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Niebieskie baloniki szybują nad Starym Sączem

Opublikowano: 3 kwietnia, 2021 o 4:44 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jeśli zobaczysz balonik nad głową, to pomyśl np. o… Emilce. I o jej mamie. A może o innym z dziesiątków rodziców lub dzieci dotkniętych autyzmem. To właśnie oni i ich przyjaciele wypuścili dzisiaj na starosądeckich błoniach niebieskie baloniki. Wszystko po to, by ktoś zastanowił się, jak trudno żyć z autyzmem…

Dzieci autystyczne z Nowego i Starego Sącza oraz ich rodzice, spotkali się przy starosądeckim ołtarzu papieskim. Złożyli sobie świąteczne życzenia i postanowili uczcić obchodzony wczoraj Światowy Dzień Autyzmu.

Cała akcja, została zorganizowana głównie po to, żeby ludzie zrozumieli wiele rzeczy. – Bo o naszych dzieciach myślą, że są niegrzeczne, źle wychowane, a one są dotknięte autyzmem – tłumaczą rodzice. Dla rodziców najgorsza jest świadomość, że ich pociechy nigdy nie będą zdrowe, a wiele z nich nie ma szans na usamodzielnienie się. Dlatego rodzice się wspierają.

Każda takie spotkanie dla naszych dzieci, to forma terapii. To jest uspołecznianie. mówi Renata Rosłaniec, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną Światełko Nadziei –dzieci są bardzo stęsknione. Nie mają normalnych zajęć.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a