Na sygnale, Z ostatniej chwili

Nielegalni imigranci w naczepie z ryżem

Opublikowano: 17 listopada, 2020 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

13 listopada przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zostali poinformowani przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że w naczepie samochodu ciężarowego na parkingu jednej z firm transportowych ujawniono 2 cudzoziemców.

Na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem. Ustalono, że TIR na polskich numerach rejestracyjnych wrócił w święto niepodległości z Grecji. Okazało się, iż wraz z towarem przywiózł 2 nielegalnych migrantów.  Byli to dwaj mężczyźni w wieku 18 i 23 lat, podający się za obywateli Afganistanu, którzy podróżowali wraz z ładunkiem ryżu. Ustalono, że mężczyźni wyjechali około 3 miesiące temu z Afganistanu z zamiarem dostania się docelowo do Niemiec, natomiast do pojazdu dostali się w Serbii.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, ponieważ nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium RP był nielegalny. Ponadto młodzi mężczyźni, przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w miejscowości Trstena – Chyżne wbrew przepisom przy użyciu podstępu.

Cudzoziemców umieszczono postanowieniem sądu w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres 3 miesięcy. Afgańczycy będą tam oczekiwać na wydanie dokumentów tożsamości oraz dopełnienie formalności związanych z deportacją.

KaOSG

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a