Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Nowy sztandar dla leśników i tablica upamiętniająca Żołnierza Niezłomnego

Opublikowano: 24 lipca, 2019 o 8:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (22 lipca) w Nawojowej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Żołnierza Niezłomnego ś.p. kpt. Stanisława Pióro oraz poświęcenie sztandaru Nadleśnictwa Nawojowa.

Po mszy św. w kościele parafialnym, podczas której poświęcono sztandar, odbył się Apel Poległych przy mogile ś.p. kpt. Stanisława Pióro i złożenie kwiatów. Natomiast przed budynkiem Nadleśnictwa w Nawojowej odsłonięto tablicę poświęconą ś.p. kpt. Stanisławowi Piórze (pseudonim Emir) – leśniczemu z Nawojowej. Podczas okupacji – żołnierz 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK, a po wojnie – jeden z twórców i przywódców Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Po wojnie wpadł w zasadzkę w okolicach Wyżnych Rużbachów na Słowacji wraz z towarzyszami. Osaczony – popełnił samobójstwo.

W uroczystości wzięli udział m.in.: posłowie – Barbara Bartuś, Jan Duda, Anna Paluch i Edward Siarka, radny wojewódzki Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójtowie i burmistrzowie z Sądecczyzny, radny powiatowy Tadeusz Zaremba, leśnicy i przedstawiciele środowisk patriotycznych.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"