Edukacja, Z ostatniej chwili

Odblaskowa „Dwójka” edukuje. Happening na starosądeckim rynku

Opublikowano: 24 października, 2022 o 6:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

20 października wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu pod kierunkiem pań: Teresy Tokarczyk, Małgorzaty Koszyk i pielęgniarki Marii Weber uczestniczyli w odblaskowym happeningu  na starosądeckim rynku.

Happening odbył się w ramach XII edycji Konkursu  „Odblaskowa Szkoła” i miał charakter lokalnej kampanii wzmacniającej poczucie bezpieczeństwa na drodze oraz promocję noszenia elementów odblaskowych, a także zwrócenia uwagi społeczności lokalnych na konieczność korzystania z nich. Wolontariusze rozdawali odblaski i ulotki, szczególnie osobom starszym, dzieciom, także osobom z innych miejscowości.

Podczas happeningu odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starego Sącza. Swoją obecnością zaszczycił pan Andrzej Lis prezes Rejonowego Oddziału PCK w Starym Sączu.

Podejmując działania w ramach „Odblaskowej Szkoły”, pokazujemy, że nasza szkoła nie tylko uczy ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, mieszkańców naszej i okolicznych miejscowości -mówią koordynatorki.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"