Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Orszak Trzech Króli w Starym Sączu

Opublikowano: Styczeń 6, 2018 o 3:10 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Mszą św. o godzinie 10:00 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Słonecznym rozpoczęły się starosądeckie uroczystości Święta Trzech Króli. Stamtąd orszak wyruszył na dziedziniec klasztoru Sióstr Klarysek, gdzie odbyły się Jasełka w wykonaniu Podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo i Placówki Wsparcia Dziennego oraz wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym Starosądeczanie.

Święta Rodzina podróżowała na wozie zaprzężonym w konie z Gazdówki czyli Gospodarstwa Agroturystycznego w Moszczenicy.


Pierwszy Orszak Trzech Króli w Starym Sączu zgromadził wiele osób. Wśród nich znaleźli się Rycerze, którzy dumnie prowadzili orszak, ksiądz Stanisław Olesiak, wielki Przyjaciel Gniazda, Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo wraz z zarządem, którzy zainicjowali orszak oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z pobliskich sołectw, które przygotowały ciasto i gorącą herbatę dla wszystkich zgromadzonych na klasztornym dziedzińcu. Nie zabrakło także władz samorządowych: burmistrza Jacka Lelka (z największą koroną), zastępcy Kazimierza Gizickiego, przewodniczącej Rady Miejskiej Ewy Zielińskiej i radnych.

Święto Trzech Króli było jednym z najbardziej udanych w ostatnich latach. Choć organizowane po raz pierwszy w takiej formie, okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób można mówić o dużym sukcesie. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie uroczystości, a uczestnikom Orszaku- za wspaniałą atmosferę i liczną obecność!

Już wiemy, że orszak wpisze się na stałe do kalendarza starosądeckich imprez, ale ten pierwszy był wyjątkowy i zostanie na pewno długo w pamięci. 

Pełna GALERIA ZDJĘĆ dostępna na naszym profilu na Facebooku, tutaj–>>Starosądeckie.info

Komentarze (5)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Styczeń 6, 2018 o 4:18 pm Ewa

  Oj żadnego księdza z parafii nie było no cóż pewnie były w tym czasie msze św. Dlaczego o 10 byl orszak powinien odbyć się okolo południa

  Odpowiedź
  • Styczeń 6, 2018 o 6:28 pm Anonim

   A Pani była? Że tak wszystko Pani nie pasuje???

   Odpowiedź
 • Styczeń 6, 2018 o 8:41 pm Sm

  Fajne wydarzenie.Tylko ja bym Panów Burmistrzów za króli przebral i jeszcze na tym na tym wozie z końmi posadził.

  Odpowiedź
 • Styczeń 6, 2018 o 9:08 pm prezes wszystkich prezesów

  Nie wszystkich radnych widzę na orszaku i jasełkach! Oj, będą konsekwencje jesienią!

  Odpowiedź
 • Styczeń 8, 2018 o 10:45 am Robert :)

  Byłem na Mszy na Osiedlu i szedłem w orszaku 3 Króli, byłem jednym z Królów i nie narzekam jak ….niektórzy w komentarzach. Było wesoło, ciekawie, Teatr „Gniazdo” i osoby niepełnosprawne….to oni zagrali dla wszystkich, wystąpili na tej zimnej pogodzie, co do p. Burmistrza i pozostałych, to nie mnie się tutaj wypowiadać….było cudownie i wspaniała zabawa, ludzie śpiewali z nami kolędy i to jest wspólnota….oby więcej takich ludzi było.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a