Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Pięć samorządów z subregionu sądeckiego otrzymało pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych

Opublikowano: 27 listopada, 2020 o 8:16 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do Nowego Sącza z czekami przyjechał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Gratulował włodarzom, którym udało się zdobyć pieniądze z dodatkowego naboru wniosków. Pieniądze trafiły na razie do powiatu nowosądeckiego, gminy Limanowa, Korzenna i Krynica, a także do miasta Gorlice. W sumie w Nowym Sączu wojewoda przekazał czeki na ponad 6 milionów złotych.

Kolejna droga powiatowa zostanie kompleksowo zmodernizowana dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Nowosądecki z Funduszu Dróg Samorządowych. Tym razem drogowcy wezmą się za odcinek drogi od ul. Jakubowskiego w Grybowie przez Siołkową do Krużlowej Niżnej. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał promesę na tę inwestycję z rąk parlamentarzystów, wojewody małopolskiego Rafała Kmity i wicewojewody Józefa Leśniaka.

Nasz wniosek znalazł się bardzo wysoko w rankingu zadań zatwierdzonych przez premiera Mateusza Morawieckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 2,93 miliona złotych, co stanowi 50 procent kosztów inwestycji. Bardzo się cieszę, że dzięki naszym działaniom, udało się zdobyć dodatkowe środki.  Przewidywany koszt inwestycji obejmujący remont nawierzchni i podbudowy wraz z chodnikami to 5,86 miliona złotych. Projekt został przez nas zgłoszony do dodatkowego naboru we wrześniu tego roku.

W planach inwestycyjnych jest wymiana nawierzchni i podbudowy na odcinku 4,64 kilometra oraz remont chodników w centrum Grybowa. Dodatkowo poprawione zostanie oznakowanie pionowe oraz poziome, a przejścia dla pieszych zyskają dedykowane oświetlenie. Zamontowane będą również radary informujące o ewentualnym przekroczeniu dopuszczalnych prędkości.

Poprawi się więc nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu na tej trasie – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Zgodnie z harmonogramem, prace mają się zakończyć 31 lipca 2021 roku.

W sumie w Małopolsce, dofinansowanie z dodatkowego naboru do Funduszu Dróg Samorządowych zostanie przeznaczone na 60 zadań. Będą to remonty lub przebudowy ponad 47 km dróg. Kwota, jaka została przeznaczona przez rząd na te inwestycje przekracza 74 miliony złotych.

Fundusz Dróg Samorządowych ma obecnie szczególny wymiar – mówił wojewoda Rafał Kmita. – To niezwykle istotne, że wbrew pandemii inwestycje nie zwalniają. Dzięki nim będzie można utrzymać kolejne miejsca pracy. Gratuluję wszystkim samorządom, które przystąpiły do Fundusz i życzę sprawnej realizacji inwestycji.

W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści (PiS): Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Anna Paluch i Patryk Wicher, wojewoda małopolski Rafał Kmita, wicewojewoda Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z subregionu sądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a