Info z rejonu, Z ostatniej chwili

PILNE! Wracają limity na weselach i maseczki na świeżym powietrzu

Opublikowano: Sierpień 6, 2020 o 10:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

W powiatach o największej liczbie zakażeń koronawirusem (także w nowosądeckim) będzie obowiązek noszenia maseczek na twarzy także w przestrzeni publicznej. Zakryte usta i nos muszą mieć także osoby, które mają przeciwwskazania do noszenia maseczek – w takiej sytuacji muszą mieć przyłbicę zasłaniającą twarz. Ograniczona zostanie liczba pasażerów w komunikacji miejskiej i na weselach. Nowe regulacje mają obowiązywać od soboty. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło na terenie kraju powiaty czerwone i żółte. Zobacz, gdzie wracają obostrzenia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował dzisiaj o nowych obostrzeniach, które będą wprowadzane w powiatach o największej liczbie nowych zakażeń. Zostanie wprowadzony kolor czerwony dla powiatów z największą liczbą przypadków COVID-19, żółty – w nieco mniejszej. Na tej podstawie będzie dwa razy w tygodniu publikowany wykaz powiatów, gdzie obowiązują obostrzenia.

Po przeprowadzonych analizach największe wzrosty odnotowujemy w konkretnych obszarach – mówił podczas konferencji minister Łukasz Szumowski.

Minister wymienił 19 powiatów, gdzie liczba zachorowań rośnie najszybciej. Dziś na czerwono w Małopolsce oznaczone są powiaty nowosądecki,bocheński i tatrzański oraz miasto Nowy Sącz. Ostateczna lista powiatów, gdzie wrócą koronawirusowe obostrzenia, będzie znana w sobotę.

Najważniejsza zmiana to obowiązek noszenia maseczek także w przestrzeni publicznej, nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Zakryte usta i nos muszą mieć także osoby, które mają przeciwwskazania do noszenia maseczek – w takiej sytuacji muszą mieć przyłbicę zasłaniającą twarz.

Ograniczona zostanie liczba osób mogących uczestniczyć w weselach. W powiatach oznaczonym kolorem czerwonym będzie to limit 50 osób, w żółtych powiatach – do 100 osób.

W powiatach czerwonych w komunikacji miejskiej będzie ograniczenie liczby pasażerów – do 50 proc. miejsc siedzących. Trzeba będzie też zamknąć siłownie i klub fitness.

fot. Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a