Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Piwniczna. Wybudowali parking dla rodziców

Opublikowano: 4 sierpnia, 2017 o 8:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

45 tysięcy złotych – to całkowity koszt budowy parkingu przy Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju potocznie nazywanym Domem Wczasów Dziecięcych. Pieniądze na inwestycje pochodziły z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Parking powstał na terenie, który do tej pory nie był zagospodarowany – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Dom Wczasów Dziecięcy nie miał miejsca, gdzie mogły zatrzymywać się samochody rodziców przywożących swoje pociechy na kolonie czy zielone szkoły. Było to spore utrudnienie. Sytuacja ta zagrażała też bezpieczeństwu dzieci, które wysiadały z autokarów zaparkowanych przy ruchliwej ulicy i tam wypakowywały swoje bagaże.

Teraz, zarówno autokary, jak i samochody mogą swobodnie wjechać na teren parkingu należącego do Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju.

To bardzo dobre rozwiązanie – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Teren został uporządkowany, a jego spora część służy za parking. Rodzice przywożący tutaj swoje dzieci na zajęcia już dostrzegli zmianę i są bardzo zadowoleni. To spore ułatwienie, szczególnie w okresie zimowym. Dzieci i młodzież nie będą już musiały przedzierać się przez zaspy, aby przedostać z autokaru do placówki.

W spotkaniu w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju wzięli udział radni powiatowi: Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu, który zabiegał o budowę parkingu oraz Tadeusz Zaremba – członek tej komisji. Starostom dziękowała za wsparcie i podjęcie decyzji o budowie parkingu Urszula Janusz – dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"