Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej: nowe miejsce, komfortowe warunki

Opublikowano: 26 lutego, 2021 o 8:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ratownicy medyczni pracujący w Podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej mają już komfortowe warunki pracy. Wszystko dzięki porozumieniu między wójtem gminy i sądeckim pogotowiem.

To podstacja znajduje się w strategicznym miejscu na Sądecczyźnie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Przez Łososinę Dolną przebiega droga krajowa numer 75, na której dochodzi do sporej ilości wypadków i kolizji. Szybki dojazd na miejsce takiego zdarzenia gwarantuje profesjonalną pomoc. Ratownicy, którzy tutaj stacjonują, mają obecnie komfortowe warunki do zregenerowania sił po trudnych akcjach. To ciężka i stresująca praca, szczególnie w ostatnich miesiącach – bardzo za nią dziękuję wszystkim pracownikom Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Z Podstacji w Łososinie Dolnej karetka wyjeżdża około tysiąc razy w roku.

Cieszę się, że podstacja znajduje się na naszym terenie – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna. – Teraz ratownicy są już w nowych, przestronnych pomieszczeniach budynku Centrum Kultury i Promocji gminy Łososina Dolna, gdzie stacjonują też policjanci i strażacy.

Do tej pory Podstacja SPR w Łososinie znajdowała się w obiekcie o bardzo niskim standardzie.

Teraz warunki są bardzo dobre – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. – To 116 metrów powierzchni użytkowej spełniające wysokie standardy i garaż dla karetki. Dziękuję wójtowi i Radzie Gminy, którzy dostrzegli nasze potrzeby. Dziękuję również staroście Markowi Kwiatkowskiemu za wspieranie naszych działań. Funkcjonowanie tej Podstacji w tym miejscu jest bardzo ważne dla zabezpieczenia zdrowia i życia  mieszkańców Sądecczyzny.

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej działa od 20 lat.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"