Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Powołali Starosądecki Uniwersytet Dziecięcy!

Opublikowano: Styczeń 29, 2017 o 7:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

Fundacja Rozwoju Sądecczyzny przy ogromnym wsparciu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu powołała Starosądecki Uniwersytet Dziecięcy.

Nadszedł czas na kolejny krok rozwoju fundacjimówi Anna Majda, prezes FundacjiNasza oferta to rozwój edukacyjny dzieci i młodzieży. Ideą przedsięwzięcia jest rozwój pasji i zainteresowań naszych dzieci, uczenie dzieci myślenia, bo nieszablonowi ludzie, którzy nie działają od instrukcji obsługi są w stanie osiągnąć sukces. Chcemy pokazać dzieciom, że nauka może być wielką pasją. Bez ogromnego wsparcia PWSZ z Rektorem Mariuszem Cygnarem na czele, który zgodził się objąć funkcje przewodniczącego rady programowej oraz Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka, niewiele moglibyśmy zdziałać.

Oficjalne otwarcie/inauguracja SUD zaplanowana jest na 11 marca 2017 roku.

Ofertą SUD jest :

1. Modelowanie 3d

2. Robotyka

3. Fizyka w doświadczeniach

4. Fotografia

Zajęcia z poszczególnego kierunku, będą odbywały się raz w miesiącu na PWSZ w laboratoriach, tak aby studenci mogli jak najwięcej zobaczyć i wykonać. Grupy studentów na zajęcia to maksimum 15 osób. Czesne wynosi 50 zł na semestr. Każdy student otrzyma legitymację i indeks. W cenie wliczone są także nagrody i wyróżnienia dla studentów. Wykłady i zajęcia prowadzone przez PWSZ i jej pracowników świadczone są bezpłatnie. Planowane są także wyjazdy do Instytutów technicznych, Muzeum Kopernikowskiego w Warszawie czy planetarium.

SZCZEGÓŁY:
Dla dzieci w wieku 7-15 lat
Czesne za jeden kierunek wynosi 50 zł/semestr
Zapisy w Urzędzie Gminy od 1 lutego 2017
Ilość miejsc ograniczona-15 osób na dany kierunek
Decyduje kolejność zgłoszenia

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a