Sport, Z ostatniej chwili

Prace przy budowie hali ze strzelnicą w Marcinkowicach postępują zgodnie z planem

Opublikowano: 3 lutego, 2022 o 10:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwają prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Budynek został przykryty dachem kilka miesięcy temu – teraz fachowcy pracują wewnątrz obiektu.

Obecnie trwają roboty wykończeniowe w części socjalnej – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który sprawdzał dzisiaj postęp prac. – Niebawem będzie montowane wyposażenie w sportowej części budynku, robiona elewacja zewnętrzna oraz zagospodarowanie terenu. Podjęliśmy także decyzję o zmianie lokalizacji przystanku autobusowego przy drodze powiatowej w pobliżu nowego obiektu sportowego. To koszt 150 tysięcy złotych. Warto jednak wydać te pieniądze, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniom i osobom, które będą korzystały z hali.

Hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych. Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Przypomnę, że dzięki naszym staraniom, mamy dofinansowanie do tych inwestycji – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych. W Marcinkowicach powstanie funkcjonalny kompleks sportowy z zapleczem.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a