Na sygnale, Z ostatniej chwili

Pracownica banku uratowała oszczędności 75-letniego sądeczanina

Opublikowano: 3 marca, 2021 o 4:10 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (3 marca br.) Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu spotkał się z przedstawicielami jednego z banków, dziękując za wzorową postawę i profesjonalne działanie pracującej tam Pani Małgorzacie. To właśnie jej spostrzegawczość i właściwa reakcja na dostrzeżone zagrożenie pokrzyżowały plany oszustom i uchroniły 75-letniego sądeczanina przed utratą oszczędności.

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura podziękował Pani Małgorzacie w obecności jej przełożonego, za ponadprzeciętną czujność i natychmiastową reakcję, w wyniku której starszy mieszkaniec Nowego Sącza nie stracił swoich oszczędności – Taka postawa jest godna szczególnej pochwały oraz budzi najwyższy szacunek i uznanie. Mam nadzieję, że będzie Pani wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo profesjonalnie jak Pani.

Wręczając okolicznościowe listy, Komendant pogratulował również dyrektorowi oddziału tak kompetentnej i zaangażowanej pracownicy.

 Przypomnijmy: 23 lutego br., do jednego z mieszkańców Nowego Sącza z numeru zastrzeżonego zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant, podając stopień oraz imię i nazwisko. Poinformował 75-latka, że prowadzi śledztwo dotyczące oszustw bankowych, a jednym z podejrzanych banków jest ten, w którym mężczyzna ulokował swoje oszczędności. Fałszywy policjant polecił seniorowi, by natychmiast udał się do swojej placówki bankowej, założył subkonto i przelał pieniądze, co miało zapewnić im bezpieczeństwo. Dalsze instrukcje miał otrzymać już na miejscu. Będąc cały czas w kontakcie przez telefon komórkowy z fałszywym policjantem, zmanipulowany mężczyzna poszedł do banku. Senior był bardzo roztrzęsiony, co wzbudziło podejrzenie obsługującej go pracownicy, która o całej sytuacji poinformowała Policję. Dzięki jej profesjonalnemu podejściu do całej sytuacji, 75-latek nie został oszukany.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a