Edukacja, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Premiera nowej aplikacji MPK! Jej twórcą jest Dawid Liberda ze Starego Sącza

Opublikowano: 27 października, 2020 o 8:39 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Odjazdy autobusów w czasie rzeczywistym? Teraz to możliwe! Wybierz przystanek, a następnie sprawdź szybko i wygodnie kiedy będzie autobus, na który czekasz.  CityTransit to aplikacja wyświetlająca aktualne odjazdy na żywo z przystanków MPK na terenie Nowego Sącza i całego powiatu nowosądeckiego, którą stworzył Dawid Liberda z Moszczenicy Wyżnej (gmina Stary Sącz), obecnie student AGH oraz Katarzyna Poręba z Cieniawy, studentka PK. Dawid jest stypendystą burmistrza Starego Sącza. 

CityTransit jest pomysłem, który powstał już kilka lat temu jako projekt szkolnymówi Dawid LiberdaPrezentowany był po raz pierwszy na zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk konkursie Smart City w 2017 roku, a działający prototyp pojawił się w 2019 roku na X Małopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie oraz na VIII Pikniku Naukowym w Zespole Szkół ElektrycznoMechanicznych nr 7 w Nowym Sączu. Aplikację stworzyliśmy opierając się na idei “od mieszkańców dla mieszkańców”. Jest ona dostępna za darmo na systemy Android, jak i również iOS ze wsparciem dla różnej wielkości smartfonów i tabletów. Wewnątrz aplikacji, przystanek wybieramy spośród dostępnych na liście lub też za pomocą mapy. Udostępniając swoją lokalizację, aplikacja pokaże wszystkie przystanki w Twojej okolicy. Dzięki temu nie trzeba znać numerów przystanków, ani nawet ich dokładnych nazw. Wyświetlając odjazdy na żywo, które uwzględniają opóźnienia i rzeczywistą lokalizację autobusów, CityTransit jest świetnym planerem podróży miejskich. 

 

 

Jak działa aplikacja?

Wystarczy wyszukać przystanek na dostępnej liście lub wybrać go z mapy, a aplikacja pokaże Ci najbliższe autobusy, które z niego odjeżdżają.
Dzięki aplikacji CityTransit masz dostęp do zawsze aktualnych odjazdów zaprezentowanych w nowoczesny i wygodny sposób.

Jakie informacje zawiera?

INFORMACJE O OPÓŹNIENIACH
Odjazdy w czasie rzeczywistym uwzględniające opóźnienie i rzeczywistą lokalizację autobusów.
OBSŁUGA WSZYSTKICH PRZYSTANKÓW
Informacje o odjazdach na wszystkich przystankach obsługiwanych przez MPK Nowy Sącz.
AKTUALNE ODJAZDY AUTOBUSÓW
Zawsze na bieżąco, nawet w przypadku zmian w rozkładzie jazdy.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O KURSACH
Odjazdy z pełną listą przystanków na trasie danej linii oraz informacją o np. skróconym kursie.
MAPA Z PRZYSTANKAMI
Wszystkie przystanki w Twojej okolicy zaznaczone na mapie z możliwością ich wyboru.
PRZYJAZNY I INTUICYJNY DESIGN
Nowoczesny i oryginalny, dostosowany do różnych smartfonów oraz tabletów.

Jak pobrać aplikację?

Pobierz za darmo w App Store https://apps.apple.com/…/citytransit…/id1534289518… i Google Play https://play.google.com/store/apps/details…

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a