Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Prezydent Ludomir Handzel wezwany do zaprzestania naruszenia dóbr osobistych

Opublikowano: Październik 22, 2019 o 7:54 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Ja, niżej podpisany Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowy Sącz, wyrażam głębokie ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych i zniesławienia Fundacji Pomyśl o Przyszłości z siedzibą w Nowym Sączu oraz pana Ryszarda Florka, Prezesa Zarządu firmy FAKRO sp. z o.o. w Nowym Sączu. Tak brzmi fragment oświadczenia, do którego został wezwany Ludomir Handzel, prezydent miasta Nowego Sącza przez Fundację Pomyśl o Przyszłości i Ryszarda Florka.

Fundacja Pomyśl o Przyszłości od niemal 10 lat zajmuje się rozwojem gospodarczym Sądecczyzny i Polski poprzez budowanie kapitału społecznego. Zespół Fundacji zachęcony przez Prezydenta Ludomira Handzla, który wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest dla niego zdanie mieszkańców, zaangażował się także w kwestię przebiegu drogi Piramowicza-Świniarsko oraz łącznika kolejowego łączącego linię kolejową Podłęże-Muszyna-Granica Państwa ze stacją w Nowym Sączu. Robiąc to w trosce o dobro mieszkańców i rozwój Nowego Sącza.

Działania Fundacji spotkały się z dezaprobatą Prezydenta Nowego Sącza. Ludomir Handzel podczas briefingu prasowego, który odbył się 10.10.2019 r. w Urzędzie Miasta Nowego Sącza podjął próbę obrony popieranej przez siebie koncepcji przebiegu południowo – zachodniej obwodnicy miasta. Merytoryczna polemika została zastąpiona nieprawdziwymi, krzywdzącymi i często oderwanymi od meritum sprawy zarzutami. Prezydent przekazując nieprawdę buduje zawiść do przedsiębiorców jakoby ci nie dbali o interes całego społeczeństwa.

Budowanie negatywnego i nieprawdziwego przekazu na temat osób o odmiennym stanowisku wydaje się karygodne, zwłaszcza gdy dopuszcza się go osoba publiczna, piastująca wysokie stanowisko w lokalnym samorządzie. W przypadku niezaprzestania naruszenia dóbr osobistych przez prezydenta Ludomira Handzla oraz nieusunięcia skutków tego naruszenia, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania cywilnego i karnego.

mat. Fundacja Pomyśl o Przyszłości

 

 

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a