Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Przyjaciele Gniazda zamienią „trawisko” w San Francisco. Zbudują im DOM!

Opublikowano: 13 listopada, 2022 o 9:14 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Tradycyjnie pod koniec roku Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, zaprosiło wszystkich darczyńców na wielki Koncert Wdzięczności, dziękując tym samym za każdy dar serca ofiarowany ich podopiecznym.

Koncerty „Gniazda” na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Starego Sącza i co roku gromadzą tłumy mieszkańców z całej Sądecczyzny. Wczoraj sala kina „Sokół” wypełniona była po brzegi. 

Na scenie wystąpili: Studio Tańca Artystycznego „Etiuda” Patrycja Macheta, Adam Baran, Kabaret „Gumowe Ucho”, Michał Wcisło, „Dwie Alicje” oraz Teatrzyk Integracyjny „Gniazdo”.

Brawurowo zaprezentował się kabaret „Gumowe ucho” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach, który swoim występem utwierdził włodarzy w przekonaniu, że budowa Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach jest ich ogromnym marzeniem-„Tu na razie jest trawisko ale będzie San Francisco -grzmiał ze sceny Stanisław Dudzic z kabaretu.

-Obiecuje, że w miejscu tego trawiska powstanie Wam San Francisco -mówił burmistrz Jacek Lelek –pieniądze na rozbudowę Waszego domu zagwarantował nam Polski Ład i myślę, że za dwa lata będziemy mogli przecinać wstęgę.

Budynek w Cyganowicach w którym dziś mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych Gniazdo zmieni się nie do poznania. Powstanie tam Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Rada Miejska przyjęła uchwałę o realizacji przedsięwzięcia. Budynek oprócz funkcji dotychczasowych  będzie mógł  przyjąć 20 osób do opieki całodobowej jak również będzie azylem opieki wytchnieniowej dla osób niepełnosprawnych. Gmina ma środki na ten cel z Polskiego Ładu. Poniżej wizualizacja. Autorem projektu jest Mirosław Ogórek.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło: burmistrza Jacka Lelka, zastępcy Kazimierza Gizickiego, radnych Rady Miejskiej, radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marty Mordarskiej, radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisława Pasonia, Urszuli Potoniec-Mędoń – prezesa Stowarzyszenia „Promyk” z Łukowicy, Wojciecha Knapika dyrektora CKiS w Starym Sączu a także dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a