Z ostatniej chwili

Ruszyły szczepienia w powiatowym punkcie w Starym Sączu. Zainteresowanie jest ogromne

Opublikowano: 14 maja, 2021 o 3:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj rano ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu. Wszyscy chętni mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19 w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 15).

Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski byli dzisiaj obecni w punkcie szczepień.

Jest coraz więcej miejsc, gdzie mieszkańcy Sądecczyzny mogą się zaczepić – powiedział wicewojewoda Józef Leśniak. – I jak widać po ilości chętnych, sporo osób korzysta z tej oferty.

Dzisiaj zaplanowano wykonanie pond 600 szczepień.

Od dzisiaj, oprócz szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju jest również punkt w Starym Sączu – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wszystko jest odpowiednio przygotowane i sprawnie działa. Mieszkańcy rejestrują się i są kierowani do jednego z czterech stanowisk, gdzie podawana jest im szczepionka. Jest też specjalnie wydzielony sektor, gdzie odczekują 15 minut po szczepieniu.

Na miejscu, oprócz pracowników Starostwa Powiatowego, współpracują ze sobą dwie jednostki medyczne – Sądeckie Pogotowie Ratunkowe i Szpital w Krynicy-Zdroju. Na parkingu znajduje się też karetka pochodząca z rezerwy pogotowia i ratownicy, którzy w razie potrzeby mogą udzielić pomocy.

Aby zapisać się na szczepienie należy zadzwonić do Szpitala w Kryicy-Zdroju, który koordynuje zapisy. Uruchomiono specjalny nr telefonu: 505-668-349

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a