Polityka, Z ostatniej chwili

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się!

Opublikowano: Marzec 24, 2020 o 2:34 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Rząd zaostrza zasady kwarantanny w Polsce. Od środy 25 marca zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się. Ograniczenia będą trwać do 11 kwietnia włącznie. Wyjątki to: droga do pracy, wyjście z psem, wolontariat w walce z koronawirusem czy niezbędne zakupy. Ograniczona zostanie także liczba osób mogących uczestniczyć w Mszy świętej -do 5 osób. 

Ten efekt, który dzisiaj mamy, pewnego mniejszego przyrostu niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia  -mówi premier Mateusz Morawiecki.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski doprecyzował: – Będzie obowiązywał zakaz wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki , do lekarza. Sytuacje niezbędne, jak wyprowadzenie psa, czy przejście się, są dla naszego zdrowia potrzebne, ale to nie oznacza, że mamy iść na plac zabaw z dziećmi, że mym iść na bulwary na grilla ze znajomym.Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a