Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu ma już 100 lat!

Opublikowano: 14 kwietnia, 2019 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

W MCK Sokół w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Spotkanie było okazją do wręczenia wyróżnień jubileuszowych. Zebrani wysłuchali też wykładu przygotowanego przez dra Roberta Tabaszewskiego, a uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

– Na ręce pana prezesa Zbigniewa Krupy składam wszystkim pracownikom Sądu Okręgowego w Nowym Sączu serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 100-lecia działalności mówił starosta Marek Kwiatkowski. –  Wasza instytucja służy Polsce niemal do pierwszych chwil odzyskania niepodległości. Jesteście ważną częścią systemu sprawiedliwości. Waszą misją jest nie tylko rozstrzyganie spraw, ale również budowanie zaufania obywateli do państwa. Trudno bowiem wyobrazić sobie rozwinięte społeczeństwo obywatelskie bez prawidłowo funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości. Proszę przyjąć serdeczne podziękowanie oraz wyrazy uznania za Waszą wytężoną pracę, profesjonalizm i etykę, którymi kierujecie się w służbie publicznej. Z okazji jubileuszu życzę Państwu satysfakcji z pełnionej misji i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

– To jest uroczystość dla nas – ludzi sądu, a nawet szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości: sędziów, prokuratorów, służb mundurowych, które na co dzień występują w sądzie. Jest to święto na pewno pracowników, ale mam nadzieję, że w jakimś sensie także święto mieszkańców Sądecczyzny, Podhala, powiatu gorlickiego i limanowskiego, którzy korzystają z działalności naszych jednostek Sądu Okręgowego i podległych mu Sądów Rejonowych  mówił Prezes Sądu Okręgowego w Nowym Sączu Zbigniew Krupa– Te sto lat to jest masa czasu. Chcę zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że polepszyliśmy warunki lokalowe. Najpierw przejmowaliśmy obiekty sądowe XIX-wieczne, remontowaliśmy je i rozbudowywaliśmy, a w ciągu ostatnich trzydziestu lat poprawiliśmy bazę lokalową i wprowadziliśmy sądy w dwudziesty pierwszy wiek. Zwłaszcza mam na myśli nowy budynek sądu przy ulicy Smolika w Nowym Sączu, który jest naszą dumą.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Łukasz Piebiak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, poseł Piotr Naimski, szefowie i prezesi sądów z całej Polski, pracownicy Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"