Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Sądecka pediatria już po remoncie

Opublikowano: 22 lutego, 2019 o 4:32 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Oddział Pediatrii w Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jest już po remoncie. Dzisiaj dokonano oficjalnego otwarcia oddziału. W spotkaniu wziął udział m.in. marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dzięki takim inwestycjom stwarzamy bardzo dobre warunki dla małych pacjentów i ich rodziców, którzy teraz mogą im towarzyszyć na oddziale – mówił marszałek Witold Kozłowski. – Pediatria została rozbudowana i zmodernizowana. Na potrzeby oddziału zaadaptowano też sale, które kiedyś zajmował oddział chirurgii dziecięcej. Liczba łóżek zwiększyła się z 30 do 40.

W rozbudowanym oddziale jest oddzielna część dla dzieci starszych i oddzielna dla młodszych, a dla rodziców dzieci – rozkładane fotele, na których mogą czuwać nad maluchami. Dodatkowo, rodzice mają do dyspozycji kuchnie. Każda sala na oddziale ma łazienkę z prysznicem. 

Gratuluję tej inwestycji – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że mamy marszałka z Sądecczyzny, który dba o opiekę zdrowotną mieszkańców naszego regionu.

Prace budowlane, które zostały przeprowadzone na oddziale kosztowały 1,8 mln złotych, a nowe wyposażenie – 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z budżetu Województwa Małopolskiego.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, członek Zarządu WM Marta Malec-Lech, radni wojewódzcy – Marta Mordarska i Patryk Wicher, dyrektor sądeckiego szpitala Lidia Zelek oraz kierownictwo i pracownicy oddziału. Nowe pomieszczenia poświęcił kapelan szpitala ks. Józef Wojnicki.

Fot. Maria Olszowska/SP

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a