Na sygnale, Z ostatniej chwili

Sądeckie Przedszkole w „Uwadze” a przedszkolanka z zarzutami. FILM

Opublikowano: Marzec 20, 2018 o 3:49 pm   /   przez   /   komentarze (13)

Zarzut znęcania się nad dzieckiem usłyszała przedszkolanka jednego z niepublicznych przedszkoli w Nowym Sączu. Materiał opublikowano wczoraj w programie „Uwaga” w TVN. Na stronie internetowej przedszkola można przeczytać, że w placówce panuje miła, rodzinna atmosfera, a dziećmi zajmują się wykwalifikowane opiekunki, które na pierwszym miejscu stawiają dobro i szczęście maluchów. Jak jest w rzeczywistości?

Przedszkolanka miała szarpać, okręcać kocem i ściskać za głowę. Brutalne próby usypiania trzyletniego chłopca w przedszkolu zarejestrowała kamera monitoringu. Sytuacja miała miejsce pół roku temu, jednak dopiero teraz prokuratura postawiła jednej z przedszkolanek zarzut znęcania się nad dzieckiem.

Płakał, mówił, że boli. A pani dyrektor do niego z tekstem, że boleć to dopiero może zacząć. I wołał: tylko nie Ewelinka. A ona potrafiła powiedzieć: masz pecha dzisiaj, ja cię usypiam  – opowiada jedna byłych pracownic.

Kobieta została przesłuchana, jednak nie przyznała się do winy. Złożyła już w tej sprawie wyjaśnienia, jednak przedstawiła inną wersję zdarzeń. Śledczy będą ją teraz weryfikować.

„Małopolski Kurator Oświaty wyraża głębokie oburzenie z powodu opieszałości organów ścigania w sprawie zagrożenia zdrowia i życia dziecka w przedszkolu w Nowym Sączu. Sprawy tego typu powinny być traktowane absolutnie priorytetowo” – napisała w przesłanym mediom komunikacie małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

 

ZOBACZ PEŁNE NAGRANIE w UWADZE —–> KLIKNIJ I ZOBACZ 

fot screen/Uwaga/film TVN Uwaga

 

Komentarze (13)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Marzec 20, 2018 o 9:06 pm @ala@

  Gdzie jest to przedszkole?

  Odpowiedź
  • Marzec 21, 2018 o 8:16 am Katarzyna

   sama chętnie się dowiem, żeby tam dziecka nigdy nie zapisać. ktoś ma jakieś info?

   Odpowiedź
  • Marzec 21, 2018 o 4:53 pm Nieznajoma

   Przedszkole mali odkrywcę na batalionów chlopskich

   Odpowiedź
 • Marzec 20, 2018 o 10:45 pm Natalia

  Normalnie zabiłabym taką s*ke gdyby to o moje dziecko chodziło!!!

  Odpowiedź
 • Marzec 20, 2018 o 11:30 pm Tgr

  Tych rodziców którzy wypowiadali się po obejrzeniu nagrania że to przedszkole jest super i że zapraszamy powinno się wysłać do psychiatry i dać dozór kuratora bo prawdopodobnie sami traktują tak swoje dzieci skoro nie widzą nic złego. Patola!!

  Odpowiedź
  • Marzec 21, 2018 o 9:48 am @ala@

   Dokładnie, jeszcze bronią ta pseudo przedszkolankę.Moze trzeba też ich tak wyszarpać, ciekawe jakby zareagowali?:)

   Odpowiedź
   • Marzec 21, 2018 o 10:30 am Ika

    A dlaczego nie pokażą Jej twarzy i nazwiska publicznie !!! Takie mamy prawa u nas, że Ci co są przestępcami to się ich ,, gęby”ukrywa- a dlaczego? A właśnie powinno się wszystkich publikować – równo zasłużonych a tym bardziej ukaranych, aby na nich uważać….

    Odpowiedź
    • Marzec 23, 2018 o 11:14 am Grzes

     Bo to zaden przestepca. O tym zdecyduje dopiero sad. Nie bezmuslni wiejscy czytelnicy forum , ani pisowski urzedas ale sad. A tobie jutro tez mozna postawic zarzut i to nie znaczy ze jestes przestepca. W szkole podstawowej ucza o domniemaniu niewinnosci. Ciemny ludzie. Tego co go dzisiaj zwalniaja po 18 latach tez lud chcial zlinczowac zanim zapadl wyrok. Dzisiak ten sam lud chce linczowac prokuratora i sad.

     Odpowiedź
 • Marzec 21, 2018 o 1:00 pm Klaudek

  A ludzie się dziwią czemu matki nie idą do pracy i nie dają dzieci do przedszkola lub żłobka właśnie dlatego między innymi nie szłam do pracy a dzieci dałam do przedszkola dopiero jak dostały się państwowo. Wszystkie tego typu afery są z niepublicznych lub prywatnych całkiem przedszkoli i żłobkow. Byłam z dziećmi w domu do momentu przedszkola państwowego przed 500+ i tak samo będzie teraz z naszym 3 dzieckiem. Ale rozumiem że niektórzy nie mają wyjścia i muszą dać i serdecznie współczuję takich doświadczeń. Człowiek stara się o ciąże chodzi w ciąży dba o siebie i dziecko potem rodzi dba o to maleństwo a ktoś jak szmate traktuje za pieniądze na dodatek 🙁

  Odpowiedź
  • Marzec 21, 2018 o 8:47 pm Józek z potoka

   Za państwowe szkoły i przedszkola to niby się nie płaci? A mnie jak chodziłem do państwowej szkoły to nauczyciel niejednokrotnie uderzył (linijką, piórnikiem, wykręcił za uszy, wyszarpał za ubranie) i żyje i mam się dobrze. Nauczyciel nie robił tego za nic, a jakbym powiedział rodzicom to bym jeszcze raz dostał w domu. Oczywiście dziecko trzyletnie to przesada tak traktować, ale już 8, 9 latka to czemu nie, całe pokolenia dzieci były tak wychowywane i wyszły na ludzi.

   Odpowiedź
   • Marzec 22, 2018 o 8:53 am NewAge

    nie licząc ludzi pisu.. bo to jakaś pomyłka

    Odpowiedź
   • Marzec 22, 2018 o 10:46 am Janek

    Co ty porównujesz dawne czasy do teraźniejszych

    Odpowiedź
    • Marzec 22, 2018 o 10:37 pm Józek z potoka

     A niby co się zmieniło, dawniej jak ktoś był slaby w nauce to zwany był turoniem, dzisiaj to dyslektyk lub inne dziwo, dawniej klika procent miało wyższe studia i tylko w zawodach koniecznych, dzisiaj 1/4 ludzi ma wyższe wykształcenie a wiedzę mają na poziomie niższym niż maturzyści 30/40 lat temu, zresztą dawniej np.w urzędach pracowały osoby po maturze, dzisiaj musi mieć koniecznie jakieś podłe studia, pytanie po co? żeby ładniej przebijała pieczątkę lub wypełniała prymitywne druki…..
     Niech ktoś powie, że edukacja idzie w dobrym kierunku

     Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a