Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Sakrament bierzmowania w Starym Sączu. „Wirtualny świat Was nie przytuli” -mówił biskup Ważny

Opublikowano: 10 maja, 2022 o 5:55 pm   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek 10 maja 2022, Biskup Artur Ważny udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży w Starym Sączu. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15:30, z kolei w kościele pw. św. Elżbiety o godzinie 18:00.

Bierzmowanie to sprawdzian, czy będziecie mieć ochotę czytać słowo Boże i poznawać Bogamówił do bierzmowanych w Starym Sączu bp Ważny, tłumacząc, że jeśli chcemy, aby Duch Święty był obecny w naszym życiu, żeby w nas działał, do nas przemieniał, budował relacje, to musimy się modlić.

Modlitwa jest spotkaniem z Bogiem, z Kimś, kto mnie kocha, jest najważniejsza w życiu wierzącego człowieka. Na modlitwie Bóg mi mówi, że mnie kocha i daje mi tego doświadczyć. Duch Święty to sprawia – tłumaczył.

W bierzmowaniu chodzi o miłośćmówił biskup Artur Ważny –chrześcijanin to taka osoba, która pozwala się Bogu obejmować. Nikt nie może nas wyrwać z ręki Boga oprócz nas samych. (…) Bóg nas trzyma i jeśli sami nie wyskoczymy to możemy czuć się bezpieczni. Zdarza się jednak, że wyskakujemy z tych rąk i jest to grzech. Bóg widzi ten dramat, ale się na niego zgadza bo jesteśmy wolni i możemy robić z tą wolnością co chcemy (…)

Biskup podkreślił, że coraz więcej ludzi przestaje się modlić, dlatego coraz więcej chaosu.

Wielu ludzi myśli, że Bóg chce ich ograniczyć. Wcale tak nie jest. Bóg nie będzie nas do niczego zmuszał –mówił biskup – Bierzmowanie to sprawdzian, czy będziecie mieć ochotę czytać słowo Boże i poznawać Boga. Jak ktoś jest zakochany to chce się dowiedzieć o tej osobie jak najwięcej. Duch Święty sprawi, że będziecie chcieli się modlić.

Wielu z Was być może się już nie modli i nie widzi sensu w modlitwie. Świat dzisiaj tak patrzy na modlitwę. Uważa, że jest niepotrzebna –dodał biskup – Stąd wśród nas tak dużo hałasu i chaosu. Po to jest modlitwa, żebyście doświadczyli rąk Boga, które Was przytulają. Znam wiele osób, które próbują zastąpić miłość czymkolwiek innym -uzależnieniami i przebywaniem nieustanne w wirtualnym świecie, który Was nie przytuli. Co z tego, że macie 100 lików, jak one Was nie przytulą?! Na modlitwie doświadczacie słowa Kocham Cię. Przed wami dużo wyborów. I ważne jest, żeby słuchać Boga, bo On najlepiej się zna. Duch Święty poprowadzi Was tam gdzie będziecie szczęśliwi. Idźcie za Chrystusem.

Zdjęcia WSZYSTKICH bierzmowanych znajdują się na naszym Facebooku TUTAJ

Można też napisać do naszej redakcji na kontakt@starosadeckie.info , wyślemy zdjęcie mailowo.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a