Z ostatniej chwili
Sezon turystyczny 2023 w Małopolsce oficjalnie otwarty!
W pięknych okolicznościach przyrody, u zbocza najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego – Mogielicy odbyło się symboliczne otwarcie tegorocznego sezonu turystycznego w Małopolsce. Wydarzenie odbyło się w szczególnym miejscu – przy nowo powstałej, długo oczekiwanej wieży widokowej. Została zbudowana przy współpracy trzech gmin, powiatu oraz samorządu województwa.

W wydarzeniu uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, marszałek województwa Witold Kozłowski, radni województwa Marta Mordarska oraz Rafał Bylica, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń oraz włodarze gmin z terenu powiatu limanowskiego na czele ze starostą Mieczysławem Urygą.
W swoim wystąpieniu marszałek Witold Kozłowski podkreślił, że cieszy się z tego, że udało się wytworzyć synergię pomiędzy gminami, powiatem a samorządem województwa.
W swojej pracy wciąż poszukuję wartości dodanej, która jest korzyścią dla mieszkańców. Przy współpracy trzech gmin, powiatu i województwa udało się zbudować piękną wieżę, która była długo wyczekiwana przez turystów Beskidu Wyspowego. Teraz konstrukcja stalowa spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i będzie służyła przez wiele lat
– mówił marszałek Witold Kozłowski.
Małopolska jest regionem z bogatą ofertą turystyczną. Na oficjalnym portalu turystycznym województwa małopolskiego można znaleźć szereg ciekawych propozycji: tras rowerowych, szlaków turystycznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych.
UMWM






Nad Jeziorem Rożnowskim utonęła kobieta. Policja apeluje o ostrożność
Po awansie czas na okręgówkę. Sokół Stary Sącz zaczyna sezon na wyjeździe
Ruszył nabór do stypendiów Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Wnioski tylko do 11 września
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm