Na sygnale, Z ostatniej chwili

Stary Sącz i Stadła. Dwie próby samobójcze. Nie żyje 47-latek

Opublikowano: 12 stycznia, 2024 o 9:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Czwartek był dniem pełnym wyzwań dla służb ratunkowych, które otrzymały zgłoszenie o dwóch próbach samobójczych. Jedna w Starym Sączu a druga w Stadłach ( gmina Podegrodzie). Dwóch mężczyzn próbowało targnąć się na swoje życie. Niestety nie udało się uratować mężczyzny ze Starego Sącza.

Z kolei szybka reakcja pozwoliła uratować mężczyznę w Stadłach, który skoczył z budynku. Znajdował się pod opieką ZRM.

11 stycznia w godzinach popołudniowych w jednym z budynków gospodarczych na terenie Starego Sącza ujawniono ciało mężczyznymówi w rozmowie z naszym portalem kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym SączuNa miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu wykonali czynności procesowe, które wstępnie wykluczyły, aby do jego śmierci przyczyniły się inne osoby.  Decyzją prokuratora ciało 47- letniego mężczyzny zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa. 

W ten sam dzień, około godz. 21:10 sądecka Policja otrzymała zgłoszenie, na terenie gminy Podegrodzie z dachu domu doszło do upadku młodego mężczyznydodaje rzecznik sądeckiej policji –24-letni mieszkaniec Sądecczyzny wstanie przytomnym został przewieziony do szpitala. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe, które wstępnie wykluczyły udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Starym Sączu.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które wskazują, że nasi bliscy mogą zmagać się z trudnymi problemami. W takich sytuacjach okazujmy im wsparcie i pomoc. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, do których można się zgłosić o wsparcie w ciężkich chwilach. Można również dzwonić na Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"