Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Kobiety świętują w gronie kobiet

Opublikowano: Marzec 8, 2020 o 9:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Niezależnie od realizowanej kariery lub preferencji odnośnie wyglądu, każda kobieta zasługuje na to, by czuć się wyjątkowo, nie tylko od święta. Po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni Starosądeckie Koło Gospodyń Miejskich zorganizowało niezwykły Dzień Kobiet dla wszystkich mieszkanek Starego Sącza, tych małych i tych dużych, tych młodszych i nieco starszych. Tego dnia na Panie czekało mnóstwo niespodzianek. W budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej działo się tyle, że nie sposób wszystkiego opisać. Jednym słowem – kto był, doskonale wie, że czas spędził kreatywnie, inspirująco i miło, jak zawsze ze SKGM.

-Dzień Kobiet to międzynarodowe święto, podkreślające rolę kobiet w społeczeństwie, a także będące hołdem dla kobiecości. Jest to pierwsza taka impreza, ale jestem przekonana, że stanie się cykliczna. Chciałyśmy, aby ten sobotni czas spędzony w kobiecym gronie, wspólna rozmowa i zakupy, a także możliwość zadbania o wygląd było wspaniałym preludium do niedzielnego świętowania.mówi prezes SKGM Anna Tokarczyk -jesteśmy prze- szczęśliwe, bo odwiedzają nas panie w młodszym i starszym wieku oraz mamy z dziećmi. To wspaniałe. Na wszystkie kobiety czeka moc atrakcji. Mamy słodką kawiarenkę gdzie można usiąść i spokojnie porozmawiać, strefę relaksu, pokaz zdrowego odżywiania oraz mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych, z których panie mogą skorzystać. Zorganizowałyśmy także wiosenne wietrzenie szafy i wymieniamy się ubraniami. To działania ekologiczne.

Polskie święto kobiet zauważone zostało dopiero po II wojnie światowej, pasowało do socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy były życzenia i prezenty- rajstopy, mydełko albo kawa oraz obowiązkowo samotny goździk lub tulipan- którego odbiór każda pracownica musiała pokwitować. Dziś 8 marca Panie świętują  tak jak chcą, robią to na co mają ochotę i są wtedy najszczęśliwsze pod słońcem.

Posłuchaj pani Zofii, drugiej pani Zofii i pani Doroty, które także pojawiły się na spotkaniu:

 

Dzisiaj 8 marca. Świętujemy, bo zasłużyły na to żony, córki, mamy, babcie, koleżanki, przyjaciółki i współtowarzyszki, dzielące smutki i radości dnia codziennego z płcią odmienną.

Redakcja portalu Starosądeckie.info również życzy wszystkim Paniom, naszym Czytelniczkom zdrowia, szczęścia, pomyślności i sukcesów w sferze prywatnej jak i zawodowej. Mamy nadzieję, że będziecie doceniane nie tylko od święta, ale i na co dzień.Pamiętamy, że świat bez kobiet nie miałby sensu…

Dziękujemy, że jesteście!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a