Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Warsztaty dla dzieci w Starym Sączu

Opublikowano: Sierpień 9, 2018 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (2)

Plenerowe pokazy filmów dla rodzin i warsztaty filmowe dla dzieci – to wszystko obędzie się już w ten weekend w Starym Sączu!

Organizatorzy Festiwalu Filmowego MUNDI zapraszają całe rodziny na plenerowe pokazy filmów przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.

Festiwal rozpocznie się 11 sierpnia we wspomnienie św. Klary, patronki telewizji, a zakończy 14 sierpnia, kiedy wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, który ubóstwo, prostotę życia, poświęcenie dla wielkich idei łączył z najnowszymi osiągnięciami techniki. Był managerem i twórcą bezwzględnie największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej. Był też zwolennikiem wykorzystania w głoszeniu Ewangelii fal radiowych. Interesował się też badaniami nad przekazem obrazu za pomocą fal radiowych, czyli początkami dzisiejszej telewizji. Festiwal Filmowy w Starym Sączu wziął swą nazwę od imienia, jakim darzyli go rodzice i koledzy – Mundzio.

Do udziału w festiwalu zaprasza ks. Andrzej Mulka, dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Promyczek Dobra”, które jest głównym organizatorem festiwalu MUNDI i producentem serii kilkudziesięciu filmów religijnych dla dzieci.

Pokazy plenerowe dla rodzin przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu będą się odbywać o godz. 19. Udział w nich jest bezpłatny. W sobotę (11 sierpnia) zobaczymy Tam gdzie mieszka Bóg (czas: 83 min., produkcja: Argentyna) – film z udziałem papieża Franciszka. W niedzielę (12 sierpnia) – Marcelino, chleb i wino (czas. 91 min. produkcja: Hiszpania,Włochy) – klasyka kina religijnego, a w poniedziałek (13 sierpnia) – Dwie korony (czas: 92 min. produkcja: Polska) – dokument fabularyzowany o św. Maksymilianie Kolbe.

Pokazom filmowym podczas Festiwalu MUNDI towarzyszą warsztaty dla dzieci – filmowe, aktorskie, animacji 3D, fotograficzne, plastyczne, kaligraficzne i literackie. Warsztaty dla wszystkich grup rozpoczną się wspólnym spotkaniem z prowadzącymi w piątek 10 sierpnia o godz. 17 przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, ul. Papieska 1. Zajęcia w grupach 7-10 osobowych będą prowadzili znakomici, a zarazem wymagający instruktorzy po około 2-3 godziny dziennie.

Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Sierpień 11, 2018 o 3:03 pm Jednorożec

    Aha🦄

  • Sierpień 11, 2018 o 3:04 pm Jednorożec

    Aha🦄 na pewno przyjdę 🐵lol xd

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a