Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Parafianie pożegnali ks. Janusza Stachonia

Opublikowano: Sierpień 25, 2019 o 10:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (25 sierpnia) o godzinie 8:30 odbyło się pożegnanie ks. Janusza Stachonia z parafii pw Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Słonecznym. Będzie On teraz pełnił posługę jako wikariusz w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć ks. Janusz wkrótce ma być budowniczym nowego kościoła, który powstanie niedaleko Miejskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. 

Po nabożeństwie nadszedł czas pożegnania  – nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Ks. Januszowi dziękowali mieszkańcy – przedstawiciele dzieci i młodzieży, ministrantów, scholi, Rady Parafialnej. Dziękowano wierszem i śpiewem. Były życzenia, kwiaty i łzy wzruszenia. Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza i jego duszpasterskiej posługi. Żegnający Księdza ministranci dziękowali, że dla kolejnych pokoleń był prawdziwym autorytetem i ich jednoczył.

 

– Księdzu Janowi życzymy wszystkiego dobrego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego – mówią mieszkańcy Starego Sącza.

 

Ksiądz Janusz pełnił posługę w starosądeckiej parafii od dnia 26 sierpnia 2014. Oprócz posługi duszpasterskiej owocnie współpracował z miejscową scholką i grupą teatralną. Ministrantów uczył na czym polega służba ołtarza i nie szczędził swoich uśmiechów. Zarówno wśród ministrantów, jak i zgromadzonych w świątyni parafian dało się odczuć wszechobecny smutek i żal w związku z przenosinami księdza, który sam osobiście nie był w stanie powstrzymać się od uronienia łzy podczas swojej pożegnalnej, krótkiej przemowy.

Księże Januszu niech nie opuszcza Cię łaska Pana, a na co dzień niech zawsze otacza Cię ludzka życzliwość.

 

 

Od września posługę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu będzie pełnił ks. Krzysztof Wójs z parafii Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdrój.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a