Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Przepiękny koncert kolęd dla chorej na SMA Wikusi Wróbel

Opublikowano: 22 stycznia, 2024 o 7:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

‚Przyszliśmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, że serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko co wokół nas”tymi słowami wszystkich zgromadzonych w starosądeckiej świątyni powitała siostra Alicja Zielińska. Tak licznie zebrani mieszkańcy przybyli na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcej Służby Maryjnej pod kierunkiem pani Pauliny Piekarz -Rams i Kingi Kurowskiej wraz z z muzykami panem Wojciechem Piekarzem, Jerzym Garwolem i Krzysztofem Garwolem.

-Naszym kolędowaniem pragniemy wesprzeć dzieło ratowania życia i zdrowia małej Wiktorii Wróbel -mówił siostra Alicja –prosimy o wsparcie.

W kościele św. Elżbiety mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Nie zabrakło też dynamicznego akordu i energicznej nuty w utworach: „Gore Gwiazda Jezusowi” czy „A wczora z wieczora…”.

Zwieńczeniem wieczoru była przepiękna pieśń „Przekażmy sobie znak pokoju”.

-Ten utwór wzywa nas, abyśmy wykonali go w postawie stojącej podając sobie ręce -podsumowała siostra Alicja –treścią wpisuje się on w trwający w Kościele powszechnym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech będzie też znakiem jedności ze wszystkimi Braćmi w wierze”.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"