Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz w geście „solidarności” dopłacił do szynobusu 10 tysięcy złotych

Opublikowano: Kwiecień 6, 2019 o 7:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz burmistrz Gminy Stary Sącz podpisali umowę, dotyczącą udzielenia wsparcia finansowego w kwocie 10 000 zł przez Gminę Stary Sącz, na realizację połączenia szynobusowego, które zostało uruchomione w związku z budową nowego mostu na rzece Dunajec.

– Ta kwota, którą przekazujemy jako nasz udział w kursowaniu szynobusu to jest taki gest solidarności ze strony samorządu Starego Sącza. Stoimy na stanowisku, że problemy Sądecczyzny powinniśmy rozwiązywać razem i nie zajmować takiej pozycji „moja chata z kraja w związku z tym to mnie nie dotyczy” – mówił podczas podpisywania umowy burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Chcemy się włączać, w tym przypadku symbolicznie, ale w innych przypadkach bardzo aktywnie w to, żebyśmy wspólnie, wszyscy razem rozwiązywali problemy, które dotyczą mieszkańców całej Sądecczyzny, którzy przemieszczają się, jeżdżą do pracy, do szkoły, na zakupy, do lekarza. Od samego początku podkreślałem, że problem przebudowy mostu heleńskiego to nie jest tylko i wyłącznie problem Nowego Sącza, chociaż formalnie oczywiście cały ciężar inwestycyjny na Nowym Sączu spoczywa, ale ta inwestycja będzie służyła nam wszystkim. 

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel podziękował burmistrzowi Lelkowi oraz starosądeckim radnym za wsparcie finansowe. Podkreślił, że podpisana umowa jest wyrazem świadomości, że problemy komunikacyjne powinny być rozwiązywane wspólnie przez wszystkie miasta i gminy leżące w Kotlinie Sądeckiej.

Umowa o pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 10 000 na dofinansowanie zadania z zakresu transportu publicznego z przeznaczeniem na realizację zadania związanego z organizacją kolejowej obsługi pasażerskiej tam i powrót na odcinku: Nowy Sącz – Nowy Sącz Miasto – Nowy Sącz Chełmiec w związku z budową mostu na rzece Dunajec w ciągu drogi krajowej nr 28, na terenie Nowego Sącza, zapewnia kursowanie szynobusu do 30 czerwca 2019 roku.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a