Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Pola Nadziei w Starym Sączu. Wspomóż rozbudowę Sądeckiego Hospicjum!

Opublikowano: Kwiecień 14, 2018 o 1:54 pm   /   przez   /   komentarze (0)

7 tysięcy żonkili – tyle kwiatów czeka na rozdanie przez wolontariuszy podczas akcji „Pola Nadziei”, która od godzin porannych odbywa się w Starym Sączu i okolicznych miejscowościach. Pieniądze, które darczyńcy wrzucą do puszek wolontariuszy zostaną przeznaczone na rozbudowę budynku Sądeckiego Hospicjum.

Wolontariusze zbierają datki przy kościołach w Starym Sączu, Nowym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Piątkowej, Wielogłowach, Nawojowej oraz przy kaplicy na Falkowej w Nowym Sączu.

W akcję w Starym Sączu zaangażowali się Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof Józefa Tischnera, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz Harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks prof Józefa Tischnera. Z kolei Szkoła Podstawowa im. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy już rozpoczęła zbiórkę. Udało się zebrać 450 złotych.

W tym roku zbieramy fundusze na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum – określa cel akcji Mieczysław Kaczwiński.  – Do rozdania w tym roku mamy 7 tys. żonkili. Te kwiaty przekazuje co roku pani Wanda Pawłowska z Rożnowa. Co roku przekazuje ona bezpłatnie taką ilość kwiatów na akcję „Pola Nadziei”. Ofiarodawcy otrzymają też „żonkilowe kartki”.

Ubiegłoroczna akcja przyniosła rekordową sumę. Wolontariuszom udało się  zebrać 55623,93 zł. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Zwłaszcza, że Sądeckie Hospicjum planuje rozbudowę. Prezydent Nowego Sącza już przekazał teren pod budowę nowego skrzydła placówki. Jej koszt szacuje się na 3-4 mln zł. Obecnie w Sądeckim Hospicjum są 43 łóżka, po rozbudowie z placówki będzie mogło skorzystać blisko 30 pacjentów więcej.

 

 

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a