Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Święta Kinga wskazuje nam drogę. Ważny musi być człowiek a nie dobra materialne

Opublikowano: 24 lipca, 2022 o 12:16 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu (24 lipca 2022) odbywa się odpust ku czci św. Kingi, Pani Ziemi Sądeckiej. Uroczystości zostały poprzedzone nowenną, którą odprawiano w sanktuarium. Z okazji odpustu do sanktuarium św. Kingi przychodziły codziennie pielgrzymki z regionu. Dzisiejszej Eucharystii przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Tradycyjnie w uroczystościach wzięła udział m.in Orkiestra Dęta z Kopalni Soli w Bochni a także rycerze Jana Pawła II.

Biskup Andrzej Jeż w swojej homilii podkreślił jak istotna w dzisiejszych czasach staje się modlitwa i zbliżenie się do Boga. Dzisiaj człowiek a nie dobra materialne powinny być dla nas najważniejsze a drogę wskaże nam św. Kinga.

Dzisiaj wielu ludzi traci sens życia i jest zagubionych. Pamiętajcie, że święta Kinga, wskazuje nam drogę mówił biskup Andrzej Jeżzadanie dla nas wszystkich to przypodobać się Bogu, tak jak robiła to święta Kinga. To wielki przywilej. Trzeba podkreślić, że święci są ludźmi wolnymi, ponieważ pokonali zło. Każdy kto popełnia grzech jest niewolnikiem. Jednocząc się z Bogiem odzyskujemy wolność. (…) Dzisiaj zauważmy mnóstwo poradników, instrukcji, jak wychowywać dzieci, jak zachowywać dietę. Próba pokierowania człowiekiem i jego działaniami. Wszelkiego rodzaju poradniki, chociaż przydatne, nie rozwiązują problemów człowieka. Ewangelia jest najlepszą instrukcją, aby życie człowieka ukierunkować na drugiego człowieka. Tam gdzie żyją ludzie w pełni Ewangelią, tam następuje rozwój życia rodzinnego, ekonomicznego i kulturalnego. Życie ludzkie jest oparte na mocnych zasadach, a prawdziwa wolność jest bardzo wymagająca. (…) Patrząc dzisiaj na życie św. Kingi to nadal aktualne jest to jak wiele można zdziałać wykazując siłę charakteru w oparciu o łaskę Bożą. To wspaniały wzorzec na współczesne czasy. Dobrobyt na ziemi zaczyna zastępować niebo i zaczynamy mniej wymagać od siebie. Nadchodzą czasy, kiedy będziemy musieli wejść na drogę wielu wyrzeczeń. Trzeba tą trudną sytuację wykorzystać i skoncentrować na sobie. Nadchodzą czasy gdzie bardziej będziemy sobie cenić człowieka, małżeństwo, rodzinę aniżeli dobra materialne.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a