Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto pielęgniarek i położnych

Opublikowano: 28 maja, 2019 o 7:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Sali Zygmuntowskiej w Nowym Sączu odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Gratulacje i podziękowanie za pracę składał im m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Dziękuję za wasz profesjonalizm, oddanie osobom chorym i potrzebującym pomocy – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję za trud, który podejmujecie każdego dnia, aby ulżyć chorym w cierpieniu. To bardzo odpowiedzialna praca. Dla pacjentów jesteście czasami jedynymi bliskimi osobami, od których słyszą słowa otuchy i nadziei. Jeszcze raz dziękuję za waszą pracę!

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej był okazją do wręczenia odznaczeń i medali. Wręczał je m.in. wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

W spotkaniu, które prowadziła przewodnicząca Nowosądeckiej Izby Pielęgniarek i Położnych Halina Zarotyńska, wzięli udział: wicewojewoda Zbigniew Starzec, radny wojewódzki Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk, Danuta Adamek z Małopolskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, dyrektorzy szpitali oraz pielęgniarki i położne z naszego regionu.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a