Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Święto Rodziny w Środowiskowym Domu Samopomocy w Starym Sączu

Opublikowano: 22 lipca, 2022 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podopieczni i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Sączu zaprosili (21 lipca) swoich najbliższych i przyjaciół na wspólne świętowanie. Święto Rodzin to radosne wydarzenie – nie inaczej było również w tym roku. Nie zabrakło uśmiechu, radości i życzeń.

Do ośrodka w Cyganowicach zjechali rodzice i opiekunowie podopiecznych, Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, radny Sejmiku WM Stanisław Pasoń, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, radna powiatu nowosądeckiego Ewa Zielińska, ks proboszcz Marek Tabor, radne Gminy Stary Sącz: Maria Marmuszewska i Lidia Szewczyk a także kierownik OPS Franciszek Tudaj.

Zgromadzonych gości powitała Joanna Homoncik, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy. Były życzenia i podziękowania dla rodzin oraz wspaniały program artystyczny.

Środowiskowy Dom Samopomocy i Stowarzyszenie „Gniazdo” od początku istnienia nieprzerwanie zajmuje się aktywizacją społeczną osób niepełnosprawnych. Spotkania w świetlicy terapeutycznej odbywają się od poniedziałku do piątku i oprócz funkcji aktywizacyjnych mają jeszcze jedną ważną zaletę – pozwalają odetchnąć rodzicom oraz opiekunom, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi niemalże przez całą dobę. Dzięki uczestnictwu w zajęciach plastycznych, teatralnych oraz wszelkich innych osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie, a także instruktorzy potrafią świetnie się ze sobą zintegrować, co dobrze wpływa na proces terapeutyczny.

Po chwilach wzruszeń i refleksji pobudzonych przez występy przyszedł czas na świetną zabawę plenerową. Goście bawili się na pikniku rodzinnym podczas którego do tańca porwał zespół CITAK BAND. W tak miłej atmosferze upływał czas wspólnego biesiadowania.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a