Edukacja, Z ostatniej chwili

Szkoła w Barcicach z certyfikatem Szkoły Humanitarnej

Opublikowano: Styczeń 14, 2020 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, 
dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa”
Wacław Potocki

Szkoła Podstawowa im. F. Świebockiego w Barcicach zasłużenie zdobyła certyfikat Szkoły Humanitarnej  przyznawanej przez Polską Akcję Humanitarną.

Kolejny rok, tym razem 2019, obfitował w liczne działania pomocowe, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły. W grudniu 2019,szczególnym miesiącu, w którym rozpoczyna się czas obdarowywania, społeczność szkolna ze SP w Barcicach  postanowiła obdarować tych, dla których los nie jest zbyt szczodry. Dlatego też uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się chętnie  w akcję „Podziel się swoim prezentem z Przyjacielem z Ukrainy” zorganizowaną przez Fundację Bratnia Dusza.

Po raz kolejny wspaniali uczniowie i ich rodzice wykazali się ogromną troską o naszych najmłodszych rodaków mieszkających w sierocińcach na terenie Ukrainy. Zebrane dary, a było ich w tym roku imponująco dużo, przekazali na ręce Pani Prezes Fundacji- Iwony Romaniak, która tuż przed Wigilią ruszyła do potrzebujących.

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu organizowali zbiórkę podarunków świątecznych dla potrzebujących z Barcic. W szkole i w sklepie „Lewiatan” wolontariusze zachęcali do podzielenia się „dobrem” z kimś , kto w tym szczególnym okresie  roku potrzebuje wsparcia .

Jak co roku dzięki ofiarności klientów sklepu „Lewiatan” udało się zebrać ogrom produktów spożywczych, które Caritas Parafii Barcice przekazał tym, którzy najbardziej potrzebowali takiego wsparcia. Z całego serca dziękujemy mieszkańcom Barcic oraz wszystkim, którzy wsparli działania szkolnych wolontariuszy w szkole i poza nią oraz  za życzliwe podejście do wolontariuszy i udział w akcjach.

 

 

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a