Edukacja, Z ostatniej chwili

Szkoła w Moszczenicy do hymnu!

Opublikowano: Listopad 11, 2019 o 9:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jeszcze Polska nie zginęła…” zabrzmiało w piątek 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 w Szkole Podstawowej im. Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza w Moszczenicy. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. To przedsięwzięcie jest kontynuacją inicjatywy z roku poprzedniego, kiedy to Rzeczpospolita Polska świętowała stulecie obchodów odzyskania niepodległości.

Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski, wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy swoim urzędzie zaprosił wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe również w tym roku do uroczystego odśpiewania polskiego hymnu, gdyż akcja ta cieszyła ogromnym zainteresowaniem. „Tego dnia – jak czytamy w liście pana ministra – miliony uczniów i nauczycieli w kraju i za granicą tworzyło piękną, patriotyczną wspólnotę, dając wyraz dumy z bycia Polakami”.

Społeczność szkolna w Moszczenicy czci zarówno symbole szkolne, jak również symbole narodowe. W galowych strojach, przy narodowych flagach, w obecności pocztu sztandarowego uczniowie wraz z nauczycielami zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego, okazując w ten sposób szacunek i głęboką wdzięczność tym wszystkim, którzy walczyli o niepodległą Polskę. A świadomość tego, że w tym samym miejscu i o tej samej porze czynią to miliony polskich uczniów powoduje, że każde dziecko w małej, wiejskiej szkole czuje dumę z bycia Polakiem.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a