Kultura, Z ostatniej chwili

Teatralne święto w Starym Sączu. Rozpoczął się 27. Jesienny Festiwal Teatralny

Opublikowano: 2 października, 2023 o 7:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

1 października 2023 roku to ważna data dla miłośników teatru, Rozpoczął się 27. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu, który potrwa do 22 października. Do starosądeckiego Sokoła zawitają renomowane i zaprzyjaźnione w z tą imprezą teatry warszawskie: Kwadrat, Komedia, czy Kamienica a także Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice ze sztuką „Wesele”.

Festiwal rozpoczął się spektaklem familijnym opowiadającym o przygodach Kubusia Puchatka, przygotowany przez aktorów Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym.

Kubuś Puchatek to pełna zabawnych, ale też czasem wzruszających historyjek, opowieść o wielkiej przyjaźni między mieszkańcami Stumilowego Lasu i ich przyjacielu, chłopcu o imieniu Krzyś. Każde z nich jest inne, a jednak stanowią zgraną, wspierającą się grupę. Zdarzają się między nimi kłótnie i spory, czasem płatają sobie dowcipy, ale w potrzebie mogą na siebie wzajemnie liczyć. Są także otwarci na innych. Gościnnie przyjmują Mamę Kangurzycę, która pewnego dnia pojawia się w lesie wraz z Maleństwem. Spektakl dedykowany był pamięci Macieja Kujawskiego – wieloletniego aktora warszawskiego Teatru Kwadrat, ale także reżysera przedstawień w nowosądeckich teatrach – Robotniczym i NSA. Od 2002 roku użyczał On swojego głosu Kubusiowi Puchatkowi w polskiej wersji językowej produkcji Disneya.

Jesienny Festiwal Teatralny to od ponad 27 lat jedna z największych cyklicznych imprez teatralnych i znaczące wydarzenie artystyczne, nie tylko w sądeckim regionie, ale i w całej Polsce. Często tu swoje miejsce mają premiery spektakli. W tym roku zaplanowano aż trzy premiery.

Po raz pierwszy na festiwalu zaprezentują się aktorzy ze Sceny Teatralnej przy Sokole w Starym Sączu. Na scenie zobaczymy mieszkańców Starego Sącza i nie tylko.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"