Ludzie z pasją, Turniej sokolika U-10, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Tomasz Popiela: Sokolik to moje dziecko a odznaka zobowiązuje!

Opublikowano: Maj 29, 2019 o 6:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już za niecałe 2 tygodnie (8 i 9 czerwca) Stary Sącz stanie się areną międzynarodowych piłkarskich zmagań.  32 zespoły z 13 krajów Europy powalczą o Puchar Wiśniowski w ramach IX Turnieju Sokolika. Ich meczom towarzyszą emocje nie mniejsze niż te podczas rozgrywek na największych stadionach świata. 

Na stadionie przy Bandurskiego spotkaliśmy się z koordynatorem turnieju Tomaszem Popielą, który w ubiegłym roku odebrał Odznakę Honorowy Obywatel Starego Sącza. –To niezwykłe wyróżnienie zobowiązuje i motywuje -podkreśla Popiela.

Rozgrywany od 2011 roku w Starym Sączu Turniej Sokolika to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w piłce nożnej dzieci w Europie. Ma swoją renomę i markę a jak twierdzi Tomasz Popiela –Sokolik to moje kolejne dziecko, któremu oddaje całe swoje serce. (…) Jestem zaszczycony, że Gmina Stary Sącz tak prężnie zaangażowała się w Turniej Sokolika i niech ta symbioza trwa nadal. Jestem z tego dumny. 

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Popielą:

Na Sądecczyznę zjadą takie europejskie marki jak m.in. Juventus Turyn, Borussia Dortmund, PSV Eindhoven, FC Porto, Everton czy nasze krajowe Wisła Kraków, Lech Poznań, Legia Warszawa oraz oczywiście starosądeckie Sokoliki. Turniej Sokolika promuje Sądecczyznę w całej Europie.

Ogromne wsparcie Gminy Stary Sącz oraz Sponsorów oznacza mniej więcej tyle, że Sokolik może rozwijać się ciągle i ciągle, będąc coraz bardziej rozpoznawalną marką w europejskim futbolu młodzieżowym.

Czy starosądeckie firmy interesują się Turniejem Sokolika?

Tomasz Popiela: Na blisko 40 sponsorów i partnerów turnieju 4 jest z naszego miasta. Może to niewiele jak na możliwości Starego Sącza ale są to jedni z najdłużej i w największym stopniu wspierający nasz turniej. Przy okazji im serdecznie za to dziękuje: Roman Csorich, Marcin i Renata Golonka z firmy Remar, Maciej Leśniak z firmy Ekran oraz Agnieszka Wójcik z Ecopuf. W niewielkim stopniu ale już kilka lat wspiera nas Bank Spółdzielczy ze Starego Sącza. Nie zapomnijmy o Gminie Stary Sącz. To współorganizator turnieju.

Sokolik to jednak duże logistyczne przedsięwzięcie. Ile osób w turniejowy weekend będzie pomagało przy organizacji Sokolika?

Oj sporo. Mamy zgrany zespół, który przy organizacji pracuje już od 3 edycji. Krzysiek Szewczyk oraz Robert Mysior, którzy zajmują się logistyką i są konferansjerami, Ania Świgut czuwa nad transportem, Teresa Szewczyk wraz z wolontariuszkami zajmuje się gastronomią, Stanisław Obrzut dba o stan murawy. Poza tym zawodnicy Sokoła Stary Sącz oraz UKS Sokoliki. Ponadto opieka medyczna, fotograf, kamerzyści, realizatorzy video. Myślę, że w sumie to blisko 40 osób.

Nam nie pozostaje nic innego, jak zaprosić wszystkich do Starego Sącza, gdzie 8 i 9 czerwca (stadion przy Bandurskiego) mocniej zabiją wszystkie piłkarskie serca, nie tylko dziesięciolatków!

Starosądeckie.info od początku wspiera Turniej Sokolika.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a