W miejscowości Łęka (gmina Korzenna) zderzyły się trzy samochody osobowe i cysterna. Na miejscu zginął ojciec z 6-letnim synem oraz jego ciężarna żona. Do szpitala trafiła ich 10-letnia córka oraz czwórka innych rannych.

Do wypadku doszło około godziny 13.40. W wyniku zderzenia czterech samochodów osobowych oraz cysterny wiozącej mleko na miejscu zginęły trzy osoby: 32-letni kierowca volkswagena, jego 32-letnia ciężarna żona oraz ich 6-letni syn. W samochodzie marki volkswagen podróżowała też ich 10-letnia córka, która trafiła do szpitala w Nowym Sączu.

Do tego samego szpitala trafiły też trzy osoby, które podróżowały nissanem. Z kolei po 19-letniego kierowcę opla przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala w Krakowie.

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z volkswagenem passatem i oplem astrąmówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej PolicjiW wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala.Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla został przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy. 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

fot. Małopolska Policja