Info z rejonu, Z ostatniej chwili

W krynickim szpitalu zaopiekują się chorymi na koronawirusa

Opublikowano: 21 sierpnia, 2020 o 4:00 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Od najbliższego poniedziałku (24 sierpnia 2020 r.) Szpital Powiatowy w Krynicy Zdroju będzie sprawował opiekę nad zakażonymi koronawirusem. Między innymi o tym rozmawiał dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski z Małopolskim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Foremnym. Oceniono również obecną sytuację na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Od dwóch dni jest mniejszy przyrost osób zakażonych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Jeśli taka tendencja utrzyma się w najbliższym czasie, może uda nam się wyjść z „czerwonej strefy”. Byłoby to ważne przede wszystkim dla uzdrowisk, które obecnie zamarły z braku ruchu sanatoryjno-turystycznego.

Decyzja o opiece nad 200 osobami przez krynicki szpital wynika z faktu, że w szpitalu jednoimiennym w Krakowie brakuje już miejsc. Podobnie jest w Nowym Sączu.

Potrzeby są bardzo duże, a sytuacja w Małopolsce nie jest dobra. Musimy być solidarni i pomóc w takim momencie, tym bardziej, że wielu chorych z Sądecczyzny korzystało i korzysta z pomocy placówki w Krakowie – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Starosta ponawia też apel o przestrzeganie zasad sanitarnych: noszenie maseczek, częstą dezynfekcję rąk i przede wszystkim ograniczenie dużych imprez w lokalach zamkniętych. Zbliża się rok szkolny, – trzeba więc uważać jeszcze bardziej, aby się nie okazało, że w placówkach wybuchną ogniska koronawirusa.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: poseł Arkadiusz Mularczyk, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Małopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny i szef sądeckiego Sanepidu Mateusz Wójcik.

Starostwo Powiatowe/

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"