Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Krynicy powstanie szpital covidowy

Opublikowano: 2 listopada, 2020 o 12:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Od połowy listopada w Krynicy-Zdroju zacznie działać szpital II stopnia dla chorych na covid. Taką decyzję podjęto podczas sobotniego spotkania z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą.

W spotkaniu wziął udział wojewoda Łukasz Kmita, wicewojewoda Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i dyrektor powiatowego szpitala w Krynicy-Zdroju Sławomir Kmak.

Placówka zostanie utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiada spółka Skarbu Państwa Tauron – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W szpitalu będzie przygotowanych dwieście łóżek.

Oprócz tego, w krynickim sanatorium Continental zostanie utworzone izolatorium na około 150 łóżek.

Sytuacja jest trudna – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Z dnia na dzień przybywa chorych. Nadzór nad szpitalem covidowym i izolatorium przejmie nasz szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju. Mam nadziej, że nie wystąpi u nas problem z brakiem personelu medycznego, szczególnie pań pielęgniarek. W sanatoriach są zatrudnione pielęgniarki i po rozmowach z dyrektorami tych palcówek problem powinien zostać rozwiązany. Rozmawiałem również z wojewodą na temat ewentualnego wsparcia szpitali przez lekarzy. Zadeklarował, że jeśli będzie taka potrzeba – skieruje tutaj lekarzy koordynatorów.

Zarówno szpital covidowy, jak i izolatorium powinny ruszyć w połowie listopada.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"