Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Łącku zakwitły jabłonie! Publiczność porwał Kamil Bednarek

Opublikowano: 13 maja, 2019 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Koncerty ciekawych artystów oraz inne atrakcje przyciągnęły do Łącka tłumy. Na Święto Kwitnącej Jabłoni przyjechali goście z odległych zakątków Polski, by podziwiać między Kamila Bednarka. Pierwszego dnia imprezy odbyły się zawody sportowe i coroczna konferencja sadownicza. Była okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń w dziedzinie tak istotnej dla gminy Łącko – wszak słynie ona z jabłek i innych owoców.

Oficjalne obchody rozpoczęły się w niedzielę mszą św. w kościele parafialnym w Łącku. Kiedy po nabożeństwie wszyscy przemaszerowali w barwnym korowodzie do Amfiteatru na Jeżowej – rozpoczęła się artystyczna część imprezy. Na scenie wystąpiła Orkiestra im. Tadeusza Moryto, chór Zew Gór oraz zespoły regionalne. Tradycyjnie już wypuszczono z klatek gołębie, które przeleciały nad zgromadzoną w Amfiteatrze publicznością.

Gości witał wójt gminy Łącko Jan Dziedzina i przewodnicząca Rady Gminy Bernadetta Wąchała Gawełek. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło posłów, radnych wojewódzkich, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, wicestarosty Antoniego Koszyka, burmistrza Jacka Lelka i jego zastępca Kazimierza Gizickiego, wójtów i burmistrzów z Powiatu Nowosądeckiego i oczywiście mieszkańców regionu, którzy zawsze z radością przybywają na tę imprezę.

 

Gwiazdą wczorajszego wieczoru w Łącku był Kamil Bednarek. Wokalista -jak zawsze-stanął na wysokości zadania i dał niezwykle energetyczny koncert. Amifiteatr na Jeżowej zapełnił się błyskawicznie już na samym początku imprezy. Zachęcana do wspólnej zabawy młodzież tłumnie zgromadziła się pod sceną.  Wokalista zaczął swój koncert bardzo dynamicznie, od razu porywając widzów do wspólnej zabawy. Pod sceną zrobiło się jeszcze bardziej tłoczno. „Muszę pochwalić cały przód – publika festiwalowa!”, zawołał wokalista w stronę publiczności.

Łącko po raz kolejny pokazało, że potrafi zorganizować wspaniałą imprezę, z tak liczną publiczność. W końcu „Chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często”.

Starosądeckie.info patronowało imprezie.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a